wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Czytanie łączy pokolenia

Seniorzy zaangażowali się w akcję pt " Czytanie łączy pokolenia" zorganizowaną przez  Bibliotekę  Publiczną Gminy Wiązowna. Seniorzy raz z podopiecznymi Środowiskowego  Domu Samopomocy w Radiówku czytali wybrane wiersze i bajki dla dzieci ( m.in. "Czerwony Kapturek" , "Smok Wawelski"  "Krasnal Hałabała" oraz wiersz Stanisława Jachowicza "Chory kotek"). Całość zakończyła  się wspólnym wylepianiem  postaci z plasteliny.

dzieci 1.jpg

dzieci 2.jpg

 

dzieci 3.jpg

Czytaj dalej...

Pamiętajcie o ogrodach

Od samego rana w promieniach słonecznych pracujemy sadząc piękne lilie, dalie, maki, trawy , hiacynty, żonkile itd. Będzie pięknie.

"...Pamiętajcie o ogrodach
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście
Pamiętajcie o ogrodach
Czy tak trudno być poetą
W żar epoki nie użyczy wam chłodu
Żaden schron, żaden beton..."

Ogródek 1.jpg

 

ogródek2.jpg

 

ogródek 3.jpg

Czytaj dalej...

Uroczyste " Śniadanie Środowe z utworami Fryderyka Chopina w tle"

W dniu dzisiejszym odwiedzili Nas Wolontariusze w ramach naszych Treningów Kulinarnych. Młodzież przygotowała własnoręcznie fantastyczne sałatki, ciasta, naleśniki . Wolontariusze zadbali o oprawę muzyczną towarzyszył nam zatem utwory Fryderyka Chopina , jak też muzyka wykonywana na żywo. Rozmowy międzypokoleniowe zrodziły nowe  pomysły na wspólne działania i integracje. 

SNIADANIE 2.jpg

 

SNIADANIE 4.jpg

 

SNIADANIE 5 .jpg

 

SNIADANIE 8.jpg

Czytaj dalej...

HORTITERAPIA w pełnej klasie

Pięknie zdobimy nasz Dom , zasadziliśmy Żonkile  i Hiacynty , pozostałe rośliny dołącza do rabat  jeszcze w tym tygodniu, aby napełniać to miejsce spokojem i zachęcać  do relaksu.

kwiaty .JPG

 

kwiaty 2.JPG

 

kwiaty3.JPG

 

 

Czytaj dalej...

Ochrona Środowiska

Dzisiaj odbyło się spotkanie z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Nieruchomości. Pan Karol Bronikowski, Anna Bogucka, Joanna Kociszewska przeprowadzili warsztaty edukacyjne z zakresu segregowania śmieci, ochrony środowiska oraz udzielali informacji związanych z zachowaniem się wobec bezdomnych zwierząt. Seniorzy otrzymali również niezbędne informacje na temat bezpłatnej sterylizacji/kastracji psów i kotów na terenie Gminy Wiązowna. W trakcie spotkania pracownicy Urzędu Gminy Wiązowna udzielali wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące pytania Seniorów. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i profesjonalny wykład.

smieci.jpg

 

smieci 2.jpg

 

smieci 3.jpg

Czytaj dalej...

Ogniska czar

Rozpoczęliśmy sezon w ogrodzie były kiełbaski, śpiew,rozmowy międzypokoleniowe, było ognisko integrujące wszystkich we wspólnym śpiewie.

ognisko 1.jpg

 

ognisko2.jpg

 

ognisko 3.jpg

Czytaj dalej...

"Oni nie śpią...aby inni mogli spać spokojnie"

Seniorzy w dniu dzisiejszym zapoznali się z treścią filmu " Oni nie śpią...aby inni mogli spać spokojnie", po seansie  odbyło się spotkanie z  Panem Jackiem Kardasem , czynnym żołnierzem zawodowym , absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej  Sił Powietrznych w Dęblinie. Seniorzy bardzo chętnie uczestniczyli w rozmowach, poszerzali swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania służb poszukiwania i ratownictwa  lotniczego w Polsce. Serdecznie dziękujemy za  spotkanie  i zapraszamy ponownie.

kardas1.jpg

 

kardas2.jpg

 

kardas3.jpg

Czytaj dalej...

Dzień Czekolady u Seniorów

Dzień Czekolady obchodzony w "Seniorze - WIGORZE"- WYRÓB WŁASNY . Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju, co doceniają zwłaszcza kobiety, zatem SMACZNEGO !

czekolada 3.jpg

 

czekolada 1.jpg

 

 

Czytaj dalej...

Ćwiczenia fizyczne w Dziennym Domu " Senior - WIGOR"

Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Woli Karczewskiej realizując Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 świadczy usługi w zakresie aktywności ruchowej i kinezyterapii. Oferuje seniorom – uczestnikom Domu opracowany program indywidualnych i grupowych zajęć usprawniających.  Jego realizacja dostosowana jest do aktualnego stanu zdrowia seniorów i potrzeb uczestników.

Punktem wyjścia do realizacji oferty usprawnienia jest pomiar ciśnienia tętniczego każdej osoby biorącej aktywny udział w zajęciach. Osoby nie mające przeciwwskazań do ćwiczeń rozpoczynają dzień od gimnastyki porannej grupowej. Są to ćwiczenia na poszczególne partie ciała pozwalające pobudzić wszystkie mięśnie i stawy. Pomiędzy ćwiczeniami ruchowymi wplecione są ćwiczenia oddechowe – czas ćwiczeń  to  ok. 40 minut.

W wyposażeniu sali kinezyterapii posiadamy PUR (przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne), przy pomocy którego seniorzy wykonują ćwiczenia dobrane do indywidualnych potrzeb wynikających z aktualnego stanu zdrowia i kondycji psychofizycznej. Są to ćwiczenia w odciążeniu kończyn dolnych i górnych, ćwiczenia z dawkowanym oporem, masaże ręczne, ćwiczenia samo-wspomagane , ćwiczenia czynno – bierne, ćwiczenia bierne.

Ponadto  odpowiednio dobierane są ćwiczenia manualne, ćwiczenia ogólnousprawniające na piłkach gimnastycznych, taśmach, materacach, rowerku, ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia oddechowe.

Dokładamy wszelkich starań aby nasi uczestnicy byli jak w największym stopniu samodzielni  i dlatego prowadzone są ćwiczenia mające na celu utrzymania sprawności w czynnościach  życia codziennego.

Dla osób mających problemy urologiczne oferujemy ćwiczenia mięśni Kegla.

Poza ćwiczeniami stacjonarnymi, gdy tylko pozwalają nam warunki klimatyczne  seniorzy chętnie uczestniczą w spacerach z kijkami Nordic Walking. Wszelkie formy aktywności ruchowej są bardzo wskazane, cieszą się dużym zainteresowaniem  i przynoszą efekty.

 

cwiczenia I.JPG

 

Cwiczenia II .JPG

Czytaj dalej...

Sprzątanie Gminy- Seniorzy i Wolontariusze

Seniorzy wraz z Wolontariuszami z Centrum Wolontariatu działającego w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  zorganizowali wspólne sprzątanie Gminy. Wszyscy wykonali tabliczki promujące dbanie o przyrodę, które następnie zostały rozwieszone na terenie gminy. Następnie cała 50-cio osobowa  grupa udała się zbierać śmieci  na trasie Glinianka - Wola Karczewska. Po zakończonej akcji wszyscy wspólnie uczestniczyli w poczęstunku i międzypokoleniowych rozmowach.

seniorzy sprzatanie 4.jpg

 

seniorzy sprzatanie 2.jpg

seniorzy sprzatanie.jpg

integracja.jpg

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook