godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

wrzesień 2023 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Aktywni Seniorzy - " W zdrowym ciele, zdrowy Senior "

II Piknik dla Seniorów " W zdrowym ciele - zdrowy senior"w Gminie Wiązowna. Seniorzy Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej i Wolontariat Międzypokoleniowy przygotowali stoisko w stylu " wczesnej jesieni" oprócz prac artystycznych ( coś dla ducha) było coś dla ciała . Ciasta wykonane przez Seniorów , do tego śliwki oraz jabłka NA ZDROWIE !!! Wszystkie zebrane datki przekazaliśmy na leczenie Lenki z Zakrętu.Piknik szyty na miarę : Seniorzy chętnie skorzystali z badań, odwiedzili wszystkie stoiska , brali udział w warsztatach artystycznych, pozwolili sobie na zastrzyk z wit. C jak czytanie. Uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy. Oklaskiwali przyjaciół występujących na scenie, wspierali śpiewem i krzyczeli BIS!!!. Odwiedzili wszystkie stoiska i zapraszali również do " swojego namiotu". Bawili się fantastycznie, brali udział w konkursach, tańczyli do utraty tchu i celebrowali wspólny czas !!! Wspierali Lenkę - zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne, artystyczne i sprawnościowe - jednym słowem -Popołudnie pełne wrażeń.

Czytaj dalej...

Seniorzy dla Seniorów " Narodowe Czytanie"- cd.

Seniorzy dla Seniorów ❤ Państwo z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej odwiedzili Seniorów w Rezydencja Marianna Grupa ORPEA aby przeczytać im fragmenty powieści " Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej w ramach Narodowego Czytania. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty, był czas na słodki poczęstunek i rozmowę . W tle towarzyszył Nam utwór "Ty pójdziesz górą, A ja doliną...." Bardzo dziękujemy za cudowne przyjęcie i współpracę ( która trwa od lat).

Czytaj dalej...

II Piknik "W Zdrowym Ciele-Zdrowy Senior

Zapraszamy na II Piknik "W Zdrowym Ciele-Zdrowy Senior", organizowany przez naszą partnerską gminę Wiązowna ?
Piknik odbędzie się 16.09.2023r. od godziny 12:00 w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie na ul.Lubelskiej 30 ?
Na uczestników będzie czekać wiele atrakcji takich jak:
✅bezpłatne badania
✅prezentacja zajęć dla seniorów
✅bezpłatne warsztaty
✅występy artystyczne
✅porady specjalistów
Głównym gościem wydarzenia będzie DJ WIKA, która poprowadzi wielopokoleniową potańcówkę ?

 

 

 

 

https://www.facebook.com/gminaprzyjaznaseniorom/posts/pfbid076qmrV54L5GyfTWnRbTYLukKfUaPhjoN3Xqo7MRFZxoUV8728aDH2htUd5LiwQrHl\

 

 

Czytaj dalej...

Próby do Narodowego Czytania

Seniorzy kolejny rok wystąpią podczas Narodowego Czytania- trwają przygotowania. Poniżej opis wydarzenia  podczas którego będziemy prezentować " Nad Niemnem"

Zapraszamy do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu, które odbędzie się w sobotę 9 września o godz. 15.00 na terenie Gminnego Parku Centrum w Wiązownie, ul. Lubelska 30. Wspólne czytanie fragmentów powieści uświetni występ Kataryniarza Jana, który przywoła nam nuty folkloru warszawskiego i przedwojennej piosenki. Będziemy również gościć fotografa warszawskiego z fotobudką, który wszystkim zainteresowanym zrobi zdjęcie na łamach starej gazety Kuriera Warszawskiego. Podczas wydarzenia będzie obecna wystawa “Nad Mienią”. Po raz pierwszy swoje unikatowe fotografie udostępni oglądającym Waldemar Chrościcki, mieszkaniec Wiązowny, który zatrzymał w obiektywie wspaniałe momenty z życia przyrody.

Czytaj dalej...

Piknik Rodzinny i Konkurs Kulinarny w Gliniance

Czeka Nas " szalona, kulturalna i magiczna sobota". Bierzemy udział w III wydarzeniach - Dzisiaj słów kilka o Pikniku Rodzinnym w Gliniance. Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej przygotowują dekoracje na "Piknik rodzinny sołectwa silniejsze niż magia" będą też sójki i solidna reprezentacja Seniorów, którzy są mieszkańcami Glinianki i okolic. Na wydarzenie zabiorą swoje wnuki i prawnuki. Seniorzy biorą też udział w Konkursie Kulinarnym- trzymamy kciuki i dopingujemy wszystkich mieszkańców we wspólnym działaniu.

Czytaj dalej...

XIX Powiatowy Festiwal Kultury w Otwocku

Seniorzy gościli  na XIX Powiatowy Festiwal Kultury - wydarzenie bardzo udane , mnóstwo atrakcji : artystycznych, kulinarnych, promujących zdrowie z których chętnie korzystaliśmy wszyscy. Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej serdecznie dziękują za odwiedziny stoiska( gościliśmy dzieci, młodzież i dorosłych). Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa uznania, pytania dotyczące wykonywania poszczególnych prac. Cieszymy się ,że maślane ciasteczka wykonane przez wolontariat międzypokoleniowy zostały określone mianem "poezji". Dziękujemy.

 

Czytaj dalej...

Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie

Nasi seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej i Wolontariat Międzypokoleniowy, Klub "Senior+" - Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna, Stowarzyszenia "Bądźmy Razem", oraz Rady Seniorów Gminy Wiązowna uczestniczą w X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie. Był przemarsz do Parku Jordana, gdzie na fantastycznych przedstawicieli tuWiazowna.pl czekały wykłady, badania, spotkania, występy artystyczne. Oni pokazują nam, że seniorem, to bycie człowiekiem aktywnym i pełnym życia!

Czytaj dalej...

" Album ze strefy wspomnień "

Kolejny projekt w którym uczestniczą seniorzy, tym razem coś magicznego " Album ze strefy wspomnień ". Współpraca z organizacją pozarządową ( Belle Epoque ) zaowocowała niezwykłym działaniem ( a to dopiero początek wspólnych działań). Seniorzy przygotowali wspomnienia z lat dzieciństwa - prace artystyczne , zdjęcia, świadectwa, wiersze trafiły do niezwykłego miejsca Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie. Seniorzy zostali zaproszeni na niezwykłą wystawę podziwiali zabawki ,niektóre z nich liczą sobie blisko 200 lat. Omówiliśmy również prace przygotowane przez Seniorów , które będą dostępne dla
" potomnych" a cześć z nich ma szanse na to aby znaleźć się w książce wydanej przez fundację. Seniorzy otrzymali następujące podziękowania od Pani prezes Anety Popiel Machnickiej " Dziękujemy za otwarte serce, kreatywność,poświęcony czas i zaangażowanie w powstanie wyjątkowego ALBUMU ZE STREFY WSPOMNIEŃ". Brawa dla Seniorów z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej i Wolontariatu Międzypokoleniowego.
 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook