godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

grudzień 2022 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

GALA FINAŁOWA SENIOR W RUCHU

Seniorzy zostali docenieni w konkursie " Senior w Ruchu" w kategorii Sportowy Event Seniorski Roku otrzymując wyróżnienie. Konkurs Stowarzyszenia "Manko" współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W czym tkwi sukces? w systematyczności i współpracy . Stawiamy na codzienne ćwiczenia grupowe i indywidualne dostosowane do możliwości Seniorów. Dodatkowo kilka razy w roku organizujemy "Dni Sportu ", "Mini Spartakiady" . Seniorzy uczestniczyli w zajęciach sportowych w ramach projektu " 100 orlików na 100 lat Niepodległości " oraz " 30 orlików na kolejne 100 lat Niepodległości" . Inwestujemy w sprzęt, dzięki któremu Seniorzy zachowują sprawność . Na uwagę zasługuje Wolontariat Międzypokoleniowy, który jest olbrzymim wsparciem i motywatorem dla wszystkich seniorów. Młodzież, która pomaga w organizacji i kibicuje . Działamy WSPÓLNIE a efekty widać gołym okiem (kondycja seniorów) .Bardzo cenimy sobie również wieloletnią współpracę z Panem Jackiem Skwarą.
Czytaj dalej...

Anioły Wolontariaty 2022

"Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego " wspólnie z Wolontariatem Międzypokoleniowy rocznie wspierają kilkanaście akcji systematycznie. Tylko w tym roku organizowali zbiórki, gotowali, przygotowywali stoiska na wydarzenia, zbierali śmieci, promowali czytanie, organizowali zajęcia dla dzieci, wspierali Hospicjum, schronisko, przygotowali rękodzieło na akcje charytatywne, promowali Gminę i aktywność fizyczną. Seniorzy cenią młodzież a młodzież ceni Seniorów. Dzisiaj pozdrawiali się nawzajem i to jest najpiękniejsze, to nie nagroda ich łączy ale działanie na rzecz drugiego człowieka.

Czytaj dalej...

"Moc jest w Nas"- Akcja "Biała wstążka"

Dzisiaj odbyło się spotkanie z mecenasem Marcinem Bandurą w ramach akcji Biała Wstążka. Każdy z Seniorów mógł skorzystać z bezpłatnej konsultacji ale też wszyscy zapoznali się ze zmianami w prawie, które dotyczą postępowania z osobami stosującymi przemoc. Seniorzy poznali prawa jakie przysługują osobie doświadczającej różnych form przemocy. Uczestnicy bardzo cenią Pana Marcina ,za przystępny język przekazu i serdeczność ,którą obdarza uczestników od lat.

Czytaj dalej...

Fundacja TV Puls ,,Pod Dębem"

W ramach współpracy z Fundacja TV Puls ,,Pod Dębem" Seniorzy rozpoczęli cykl spotkań z psychologiem. Dzisiaj temat nie łatwy , bardzo ważny zarówno dla seniorów jak i rodzin " Samotność wśród osób +65 i jak sobie z nią radzić ? ". Oprócz zajęć artystycznych czy fizjoterapii staramy się dbać o "pomoc dla ducha'. W Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej jesteśmy otwarci na wszelką współpracę, która dba o sferę "niewidoczną dla oczu" .

Czytaj dalej...

Seniorzy czytają dzieciom

Dzisiaj Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej wybrali się do Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna Filia w Gliniance. Zgodnie z naszą comiesięczną tradycją seniorzy czytali dzieciom ze Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance, tym razem bajkę " Kraina lodu". Były wspólne warsztaty artystyczne przygotowane przez panie bibliotekarki ❤ oraz muzyczny bonus " Mam tę moc !". Seniorzy otrzymali podziękowania i szczęśliwy wrócili do Woli Karczewskiej, gdzie pozostała grupa uczestniczyła w zajęciach artystycznych. Nasza współpraca z Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna w 2023 r. poszerzy się o kolejne wspólne działania, bowiem miłość seniorów do książek i biblioteki jest wielka.

Czytaj dalej...

Wspieramy zwierzaki

Kochamy zwierzęta i dlatego na wczorajsze pytanie : Czy rozpoczynamy zbiórkę u siebie ? mogła Być tylko jedna odpowiedź TAK !!! To nie tylko słowa, to też czyny - Dzisiaj Seniorzy już przynieśli pierwsze puszki , karmy i smakołyki ❤ ❤ ❤ Zbiórkę zamykamy 30 listopada, więc jeżeli komuś z Państwa jest nie po drodze do Wiązowny, może zostawić karmę w Woli, wszelkie dary dostarczymy na miejsce do Urzędu Gminy Wiązowna.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook