godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

sierpień 2023 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Dyskusyjny Klub Książki - cykliczne spotkania Seniorów

Dyskusyjny Klub Książki u przyjaciół z Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna ❤. Za każdym razem jest twórczo , refleksyjnie, wyjątkowo ...
Wakacje to doskonały czas, żeby nadrobić wiele zaległości, szczególnie tych związanych z czytaniem. Dla tych, którzy nie mają pomysłu na letnią lekturę, zapraszamy do dołączenia do Dyskusyjnego Klubu Książki tu zawsze mamy ciekawą propozycję lektur. Tak było i tym razem. Klubowicze z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej czytali podróżniczą książkę pt. "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady".
Książka autorstwa Oli Synowiec i Arkadiusza Winiatorskiego spotkała się z wielkim zainteresowaniem klubowiczów. Seniorzy dostrzegli wiele ciekawych wątków i historii, które spotkały bohaterów. Dzięki lekturze lepiej zrozumieliśmy tę odległą cześć globu.
Bardzo ciekawa historia o podróży, która skłania czytelnika do zatrzymania się i zwrócenia uwagi na rzeczy, które każdego dnia mijamy w pędzie codzienności. Można z niej czerpać całymi garściami,wzruszać się i śmiać!
Wszyscy zgodnie polecamy lekturę, szczególnie w wakacje!
Czytaj dalej...

Wycieczka do Lublina

Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej ❤ i Wolontariatu Międzypokoleniowego ❤ wspólnie zwiedzali Lublin. Pokonali ok. 7 km pieszo oglądając : Zamek królewski , Plac Litewski i pomnik Unii Lubelskiej, Fontannę Multimedialną, Stare Miasto - Plac po Farze, Kamień Nieszczęścia. Seniorzy gościli również w Regionalnym Muzeum Cebularza gdzie każdy własnoręcznie sam przygotował wypiek okraszony legendami o Lublinie. Był też czas na pyszne pączki , kawę czy lody i "głaskanie koziołków". Podróże otwierają Nas na ludzi i świat, dzięki Nim się uczymy , rozwijamy i doświadczamy i obyśmy poznawali jak najwięcej niezwykłych miejsc.

 

Czytaj dalej...

Wycieczka na warsztaty edukacyjne do Siwianki

Seniorzy i wolontariusze z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej wybrali się dzisiaj na warsztaty . Pobyt w Lawendowa Siwianka rozpoczęliśmy od zwiedzania pól lawendowych. Gospodyni opowiadała o zastosowaniu lawendy , jej odmianach oraz uprawie. Po spacerze rozpoczęliśmy warsztaty - łącznie 38 osób odmierzało, dodawało, mieszało , ugniatało ... aż powstały pachnące babeczki lawendowe, których zapach urzekł Nas wszystkich. Po " ciężkiej" pracy przyszedł czas na relaks czyli obiad i deser w postaci lekkich jak chmurka ciasteczek lawendowych. Było pachnąco, miło i serdecznie. Pozdrawiamy, polecamy i dziękujemy Lawendowa Siwianka ( mamy już pomysł na przyszłoroczne warsztaty) . Dziękujemy wolontariuszom , byliście super pomocni ❤ Niebawem czekają Nas kolejne wyjazdy o nieco innym charakterze - będziemy się bowiem dzielić się i chwalić umiejętnościami Seniorów, ruszymy też na podbój stolicy ? Brawo Seniorzy.

Czytaj dalej...

"Razem Przeciwko Cukrzycy"

W ramach naszej współpracy z Fundacja TV Puls ,,Pod Dębem" Seniorzy otrzymali glukometry, które pozwolą im dbać o zdrowie "Razem Przeciwko Cukrzycy" Zdrowie jest bowiem najważniejsze.
Czy wiedziałeś czym jest glukoza ?
?Glukoza jest prostym cukrem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni rolę głównego źródła energii. Utrzymanie właściwego poziomu glukozy wymaga odpowiedniej diety.
?Glukoza występuje w dwóch formach: wolnej (w krwi i owocach) oraz związanej w bardziej złożone substancje (węglowodany).
?Preparaty na bazie glukozy mogą uratować życie osób cierpiących na cukrzycę w przypadku hipoglikemii. Glukoza w płynie stanowi szybką pomoc w przypadku nagłego spadku poziomu cukru we krwi.

 

Czytaj dalej...

Włóczkowe szaleństwo

Seniorzy angaż€ją się w warsztaty  " włóczkowe szaleństwo ". Wszyscy wspólnie wykonują elementy dekoracyjne, które w dalszej kolejności  będą się prezentować na drzewach znajdujących się na terenie Dziennego Domu " Senior+" w Woli Kaszewskiej - Yarn bombing .

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook