godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

marzec 2023 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Wiosna u Seniorów

Gdy na dworze szaro i ponuro u Nas wiosna.
Wiosna
Autor: Bolesław Leśmian
"Mło­de jesz­cze ga­łę­zie tężą się po­krót­ce
W zie­lo­nej, pniom dla zna­ku przy­da­nej ob­wód­ce.
Kwia­ty, kształt swój pół­sen­nie zga­du­jąc za­wcza­su,
Ni­kłym pą­kiem wkra­cza­ją w nie­zna­ną głąb lasu..."
Czytaj dalej...

Seniorzy w świecie sztuki

Vincent van Gogh- Seniorzy zapoznali się z życiem i twórczością malarza.Rozmawialiśmy o odczuciach jakie towarzyszyły nam po obejrzeniu filmu. W dalszej kolejności uczestnicy sięgnęli po pędzle. Obecnie powstają obrazy inspirowane : " Słonecznikami" , " Gwieździstą Nocą", "Irysami" "Kwitnącym migdałowcem". Niektórzy kończyli obrazy z "czasów" zajęć o Pable Picasso.

Czytaj dalej...

Dyskusyjny Klub Książki

Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej współpracuje od wielu lat z Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, realizujemy wspólnie projekty, pomysły , promujemy czytelnictwo. Seniorzy raz w miesiącu będą uczestniczyć w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki - zaczęliśmy dzisiaj. Wszyscy chętni zapoznali się z regulaminem oraz założeniami Klubu, otrzymali do przeczytania książki Pani Magdaleny Kordel, która jest m.in. autorką, m.in. bestsellerowych powieści „Uroczysko i Sezon na cuda” . Następne spotkanie już w kwietniu.

Czytaj dalej...

"Mały Książe"

Z okazji 80-lecia pierwszego wydania " Małego Księcia" Antoine de Saint Exupery seniorzy zaangażowali się w przepisywanie książki. Organizatorem akcji jest Academy International Wawer, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii. Seniorzy udali się do Naszej ulubionej Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna aby przepisać tekst " Małego Księcia". Kochamy książki i wszystko co z nimi związane.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook