godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

styczeń 2023 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Kalendarz Gminy Wiązowna na 2023 r. Pomóżmy Lence w walce z chorobą!

Kalendarz Gminy Wiązowna na 2023 r. Pomóżmy Lence w walce z chorobą!

To nasz pierwszy, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny projekt – kalendarz Gminy Wiązowna na 2023 r. Tworząc go, zaprosiliśmy do współpracy naszych mieszkańców. Kalendarz jest limitowany. Można go nabyć w Urzędzie Gminy Wiązowna. Zebrane pieniądze przekażemy na leczenie Lenki z Zakrętu, bohaterki naszej akcji „Świąteczna Radość Pomagania”. Gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia naszej pomocowej akcji.

Do stworzenia pierwszego, gminnego kalendarza zaprosiliśmy naszych wspaniałych mieszkańców – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu świętu. Osoby, które są na fotografiach, wzięły udział w projekcie całkowicie charytatywnie. Zdjęcia wykonała nasza mieszkanka i fotografka Małgorzata Sosnowska.

Kalendarz można dostać w Biurze Obsługi Mieszkańca codziennie w godzinach pracy urzędu (pon. 10.00 – 18.00, wt. – pt. 8.00 – 16.00) – czeka puszka, do której wrzucamy 30 zł za każą sztukę kalendarza. Pieniądze przekażemy na szczytny cel –  leczenie naszej małej mieszkanki Lenki Dembek z Zakrętu, chorującej na mukowiscydozę. Dziewczynka jest bohaterką naszej akcji „Świąteczna Radość Pomagania”.

 

 

Czytaj dalej...

SENIORZY PODBIJAJĄ ŚWIAT CYFROWY

SENIORZY PODBIJAJĄ ŚWIAT CYFROWY
Minister Cyfryzacji ogłosił konkurs na dofinansowanie przedsięwzięcia polegającego na doposażeniu stanowisk służących do podniesienia kompetencji cyfrowych seniorów. Złożyliśmy odpowiedni wniosek i otrzymaliśmy dofinansowanie. Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej od stycznia będą mogli korzystać ze stanowisk komputerowych. Odbędą się również zajęcia w małych 4 osobowych grupach. Na uwagę zasługuje fakt , iż na zajęcia zgłosiło się 16 osób - Brawo Seniorzy!!

 

Czytaj dalej...

Wspieramy WOŚP

Drodzy mieszkańcy wszyscy wspieramy WOŚP tak jak potrafimy, dlatego też jak w poprzednim roku - Zapraszamy Państwa do Kawiarni gdzie będzie można posmakować 25 rodzajów ciasta przygotowanych przez Wolontariat Międzypokoleniowy , Seniorów z Dziennego Domu " Senior+", Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu oraz mieszkańców Gminy ❤ . Od godz. 11.00 do 16.00 będzie można grzeszyć na miejscu lub zabrać smakowitości ze sobą do domu. Towarzyszyć będą Państwu występy dzieci i dorosłych. Kawiarnia mieścić się będzie w budynku GOKU-u.
Ciasta zawitają również do KOPEK - gdzie od godz. 16.00 zorganizowane będzie ognisko, muzyka na żywo m.in SZANTY. W jednym jak i w drugim miejscu będą wolontariusze z puszkami.

 

Czytaj dalej...

Stare klucze dla Fundacji "Akogo" -akcja charytatywna

Pomagać można na milion sposobów, wystarczy tylko chcieć. Nasi Przyjaciele z Gminne Przedszkole ,,Pod Stumilowym Lasem" w Pęclinie " wyszukali " akcję"- Stare klucze dla"Budzika". Postanowiliśmy zapytać Seniorów czy się zaangażują ? Odpowiedź mogła być tylko jedna, dzisiaj przekażemy klucze do przedszkola. Poniżej kilka słów o Klinice " Budzik" i fundacji "Akogo?" https://www.akogo.pl/pl https://www.klinikabudzik.pl/pl
Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, jest polską organizacją pozarządową, od 16 lat zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce.
Wspólnymi siłami wybudowaliśmy Klinikę "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - pierwszą w Polsce placówkę, do której trafiają pacjenci w wieku 2-18 lat, w śpiączce.
Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.
Od lipca 2013 r. w "Budziku" przyjmowani są pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

 

Czytaj dalej...

Masaże gorącymi kamieniami

Dzięki temu, że mogliśmy zainwestować w centralny podgrzewacz kamieni oraz kamienie bazaltowe Seniorzy mogą korzystać z masaży na terenie Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej. Masaż rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi, jest formą terapii przeciwbólowej. Pomaga to w walce z bólem głowy, zwłaszcza o podłożu stresowym. A także może przyczyniać się do eliminacji zmęczenia, senności, osłabienia i braku energii. Seniorzy bardzo chętnie korzystają z tego typu zabiegu.

 

Czytaj dalej...

"Prace inspirowane wielkimi tego świata"

Zaczynamy nowy cykl zajęć artystycznych."Prace inspirowane wielkimi tego świata". W ruch poszły sztalugi,farby i pędzle. Seniorzy zapoznają się z życiem i twórczością danego artysty a następnie tworzą swoje obrazy inspirowane twórczością malarza. Rozpoczęliśmy od Pabla Picasso.
Czytaj dalej...

Nowy sprzet do ćwiczeń w Dziennym Domu " Senior+"

Seniorzy ćwiczą regularnie: grupowo i indywidualnie , biorą udział w dniach sportu i korzystają z wszelkich możliwych sprzętów. Nie obcy im UGUL i PUR , ćwiczenia na stepach i z piłkami. Materace oraz gumy oporowe a także rowery stacjonarne, laski gimnastyczne i masażery .

Czy na tym koniec ?Nie, wyróżnienie " Senior w Ruchu " zobowiązuje, dlatego też zakupiony został nowy sprzęt w postaci bieżni, swego rodzaju nagroda.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook