godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Stare klucze dla Fundacji "Akogo" -akcja charytatywna

Pomagać można na milion sposobów, wystarczy tylko chcieć. Nasi Przyjaciele z Gminne Przedszkole ,,Pod Stumilowym Lasem" w Pęclinie " wyszukali " akcję"- Stare klucze dla"Budzika". Postanowiliśmy zapytać Seniorów czy się zaangażują ? Odpowiedź mogła być tylko jedna, dzisiaj przekażemy klucze do przedszkola. Poniżej kilka słów o Klinice " Budzik" i fundacji "Akogo?" https://www.akogo.pl/pl https://www.klinikabudzik.pl/pl
Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, jest polską organizacją pozarządową, od 16 lat zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce.
Wspólnymi siłami wybudowaliśmy Klinikę "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - pierwszą w Polsce placówkę, do której trafiają pacjenci w wieku 2-18 lat, w śpiączce.
Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.
Od lipca 2013 r. w "Budziku" przyjmowani są pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

 

facebook