godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

maj 2023 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Wieczór Uwielbienia

Pierwszy Wieczór Uwielbiania odbył się w roku 2014 i zgromadził ok. 2 tyś osób. W tym roku odbędzie się 8 czerwca 2023 o godz. 17.00. Seniorzy przygotowali własnoręcznie dekoracje na ołtarz - kwiaty z krepiny i bibuły, które już niebawem trafią Parafii św. Wawrzyńca w Gliniance. Część kwiatów zdobić też będzie przydrożne kapliczki.

 

Czytaj dalej...

"Jak lekko i dowcipem dźwigać ciężary życia"

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna Filia w Duchnowie ❤ ❤ ❤ . Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - rozpoczął się od spotkania z panią Jolantą Szwalbe i jej prelekcją "Jak lekko i dowcipem dźwigać ciężary życia" ❤. Było z humorem ale i z nutką refleksji na temat życia. Autorkę, nasze wspaniałe panie bibliotekarki ( zawsze gościnne i uśmiechnięte z Panią dyrektor na czele) gości uraczyliśmy tortem własnej produkcji ( " w ramach parapetówki") . Miejsce piękne ❤ ❤ ❤ Warto tutaj zaglądać i wypożyczać książki, które poszerzą nasz światopogląd

Czytaj dalej...

Czyste sołectwo- moja wizytówka

Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej wolontariusze z Wolontariatu Międzypokoleniowego oraz sołtysi odebrali dzisiaj dyplomy za udział w akcji ekologicznej "Czyste sołectwo-moja wizytówka". Podziękowania odbierali z rąk Pana Janusz Budny - wójt Gminy Wiązowna oraz Naczelnika i pracowników Wydziału Nieruchomości i Ochrony Środowiska . Otrzymane drzewa zostaną zasadzone przed Dziennym Domem "Senior +" . Razem wspierajmy planetę, nasz dom.

Czytaj dalej...

# ŁączyNasPamięć # Akcja Żonkile#

19 kwietnia 2023 roku przypada 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. W dniu wybuchu powstania, w święto Pesach, na terenie getta przebywało 50 tysięcy osób. Byli wśród nich 20-letni Mietek Pachter, 21-letnia Mira Piżyc i 11-letnia Helena Kuczer (Krystyna Budnicka). Nie należeli do bojowców – jak wielu innych mieszkańców oraz mieszkanek getta. Ich cichy opór był jednak tak samo ważny, jak ten z bronią w ręku. Co stało się z dziesiątkami tysięcy osób, które w trakcie powstania zeszły do podziemi i przez wiele dni pozostały nieuchwytne?
80. rocznica jest dla nas punktem wyjścia nie tylko do tego, by uczcić pamięć o osobach, które poniosły śmierć w getcie warszawskim, czy posłuchać opowieści ocalonych. Nasz program w 2023 roku pozwoli również przyjrzeć się krytycznie historii, a wreszcie – spojrzeć na współczesność i w przyszłość. Dokładnie tak, jak radził Marian Turski 27 stycznia 2020 roku. Przypomniał wówczas tak zwane XI przykazanie – przesłanie jego przyjaciela Romana Kenta: "Nie bądź obojętny".
Poprzez wystawę, szereg wydarzeń, działań i publikacji oraz zaangażowanie wielu osób ze świata sztuki czy nauki będziemy starać się wprowadzić XI przykazanie do naszej codzienności – symbolicznie i praktycznie. Zależy nam na tym, by być jemu wiernymi:
"bo jeżeli nie, to się nawet nie obejrzymy, jak na nas, jak na naszych potomków, «jakieś Auschwitz» nagle spadnie z nieba".
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook