wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

marzec 2021 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Grupa artystyczna

Dzisiaj słów kilka o grupie artystycznej
Każdy znajdzie coś dla siebie.Tym oto sposobem powstają pięknie zdobione pudełka ornamentami, decoupage czy też krepinowymi kwiatami .Panie i Panowie kochający szycie ,szydełkowanie, haft krzyżykowy tworzą cudowne dekoracje na zbliżające się święta wielkanocne. Pełno tutaj kreatywności, twórczego myślenia i sięgania po niewyczerpane pokłady wyobraźni.
Czytaj dalej...

Spis Powszechny

 

Już za miesiąc spis powszechny!

 

 

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy każdego! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

 

 

Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

 

 

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

 

 

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl. Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet

 

Panowie przygotowywali się długo i  wytrwale planując ten dzień krok po kroku. Były zatem  kwiaty, wiersze i piosenki. Życzenia z serca wprost płynące dla wszystkich Pań . Ciepłe i piękne słowa wypowiadali Nasi wspaniali Panowie ? uczestnicy Dziennego Domu " Senior+" , prezes Stowarzyszenia " Bądźmy Razem "przedstawiciel  Wolontariatu Międzypokoleniowego, Wolontariusze z Centrum Wolontariatu oraz Pan Tomasz Żurawski ( bo jak wiemy, "za mundurem Panny sznurem"). Było głośne i szczere " Sto lat" i fantastyczne wykonanie piosenki "Baby, ach te baby"...  człek by je łyżkami jadł..." 

 

Czytaj dalej...

4 marca – Światowy Dzień Otyłości.

4 marca – Światowy Dzień Otyłości.
"To problem, który dotyczy co czwartego Polaka. Według badań, w ciągu ostatniego roku średnio o półtorej godziny więcej niż rok wcześniej spędziliśmy przed ekranem telewizora lub komputera, a średni przyrost masy wyniósł prawie 2 kg. Otyłość powoduje wzrost ryzyka zachorowania na nowotwory oraz wiele innych chorób np. układu krążenia. Wśród sposobów radzenia sobie ze schorzeniem jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna..." Te i wiele innych inf. przygotowała dla Seniorów dietetyczka a rehabilitantka tradycyjnie przeprowadziła ćwiczenia indywidualne i grupowe. Wiedza i działanie to podstawa zdrowego stylu życia.
Czytaj dalej...

Seniorzy wrócili do ćwiczeń i zajęć

Seniorzy wrócili a z Nimi wracają pracę , które będą zdobić Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej prezenty wykonane dla siebie nawzajem, muzyka , spacery , wspólne radości i rozmowy na każdy temat. Wraca też sprzęt z którego korzystali w swoich domach od połowy października i dzięki temu utrzymywali aktywność fizyczną. Najważniejsze są rozwiązania, zastosowaliśmy te , które naszym zdaniem były z największą korzyścią dla Naszych Seniorów. Szykujemy już nowe wydarzenia i niespodzianki ale nie to jest najważniejsze , najważniejsze to bezcenny czas spędzony ze sobą.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook