wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

luty 2021 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Dziennego Domu " Senior" uruchomiony w trybie stacjonarnym

Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej w związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego powrócił do działania w trybie stacjonarnym. Seniorzy powrócili zatem do swoich ulubionych zajęć i co najważniejsze mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać i miło spędzać czas. Powrót wzbudził wiele pozytywnych emocji, radości, uśmiechu i zadowolenia. Seniorzy powrócili już do ćwiczeń, zajęć plastycznych, artystycznych oraz wszelkich pozostałych aktywności. Oczywiście wszyscy stosujemy się do rekomendacji określonych przez Ministerstwo Zdrowia. Seniorzy korzystają też ze szczepień i dowozu do przychodni zdrowia , który organizowany są na terenie naszej Gminy.

Czytaj dalej...

Walentynki

Tłusty czwartek i walentynki ❤ już pora rozpocząć świętowanie . Odwiedziliśmy Seniorów z pysznymi pączkami oraz walentynkowymi życzeniami.
"Drodzy, kochani Seniorzy jesteście wyjątkowi, kochani, ciepli, serdeczni i bardzo Wam dziękujemy za każdą wspólnie spędzoną chwilę. Ściskamy i tulimy Was bardzo mocno". Seniorzy otrzymali również walentynki od wolontariuszy, biblioteki i swoich rówieśników z Klubu.
Czytaj dalej...

Nie daj się nabrać! Oszustwa "na wnuczka" i "na policjanta"

Od lat współpracujemy z Komendą Powiatową Policji w Otwocku a dokładnej z asp. Karolina Pardej oraz asp. Anną Wasilewicz, które regularnie odwiedzały Seniorów i udzielały wszelkich inf. na tematy związane z oszustwami czy przemocą w rodzinie ( prezentowały filmy , rozmowy tel. ukazujące proceder oszust dokonywanych na Seniorach) . W obecnej sytuacji do Seniorów trafiają ulotki , broszury oraz dostępne są filmy ( jak nie dać się oszukać) .Po powrocie oczywiście odbędzie się spotkanie z Paniami policjantkami. Nasi uczestnicy posiadają również dostęp tel. do dzielnicowych , dlatego tez czują się bezpieczni. Dziękujemy za bardzo owocną współpracę.

Origami

Rozpoczęliśmy nowe rozbudowane zajęcia origami, jest to praca zespołowa. Seniorzy są podzieleni na grupy i wspólnie wykonują duże kompozycje, składające się z poszczególnych elementów. Niewątpliwą zaletą origami jest również to, iż rozwija fantazję, wrażliwość artystyczną logiczne myślenie, motorykę małą i wpływa na koncentrację. Część osób przygotowuje odpowiednie wzory, inni je składają a kolejna grupa maluje, projektuje oraz układa kompozycje. Efekt całościowy zachwyca i napawa dumą naszych podopiecznych, którzy pięknie współpracują.

Czytaj dalej...

"Odkręcamy dla Myszy"

Seniorzy z   Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej od lat zbierają korki i przekazują je na cele charytatywne. Na chwilę obecną angażujemy się w zbiórkę dla Pana Sebastiana i wspieramy akcję " Odkręcamy dla Myszy". Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać korki, można zgłosić chęć ich przekazania tel. 505 599 703 lub osobiście złożyć je do Dziennego Domu " Senior+" W Woli Karczewskiej ul. Doliny Świdra 6 lub Urzędzie Gminy Wiązowna . Zapraszamy do wspólnego wspierania Pana Sebastiana.

Czytaj dalej...

Prezenty dla naszych Seniorów

Seniorzy z Dziennego Domu:” Senior+” bardzo aktywnie ćwiczą w domu, korzystając z prezentowanych filmów, gazetek, broszur oraz indywidualnych konsultacji fizjoterapeuty. Dodatkowo korzystają również ze sprzętu (stepy, rowery stacjonarne, kijki, piłki itd.). Nordic walking cieszy się również sporym zainteresowaniem uczestników (najchętniej w towarzystwie pracowników Domu) . W nagrodę za tak wspaniałe zaangażowanie wszyscy Seniorzy otrzymali zestaw sportowca; worek, koszulkę oraz chustę wielofunkcyjną. Z tak profesjonalnym zestawem ćwiczenia sprawią jeszcze więcej radości

Czytaj dalej...

W zdrowym ciele, zdrowy duch

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Fizjoterapeutka z Dziennego Domu „Senior+” z Woli Karczewskiej dba o kondycje seniorów, będących pod opieką placówki. Jednocześnie przygotowuje uniwersalne zestawy ćwiczeń, z których mogą skorzystać wszyscy starsi mieszkańcy naszej gminy.
Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” otrzymują gazetki oraz filmy z zestawami ćwiczeń, które pozwalają im ćwiczyć w domach, by zachować kondycję.
Alicja Wrzos z Dziennego Domu „Senior+” przygotowuje zestawy indywidualne dla poszczególnych osób oraz „pakiety” uniwersalne.
Każdy film posiada szczegółowy opis: czemu służy dane ćwiczenie i w jaki sposób poprawnie je wykonać.

144679790_808864169667702_341897193707145147_n.jpg

144906358_823162121748100_4539645175415682511_n.jpg

Czytaj dalej...

Aktywność mózgu

Każdego z nas dotyka proces starzenia się, który jest zupełnie naturalnym procesem obejmującym nasz organizm. Zdecydowanie tempo procesu pozostaje sprawą indywidualną a na kondycję np. mózgu duży wpływ ma styl życia i aktywność. Aby organizm i mózg utrzymać jak najdłużej w jak najlepsze kondycji niezbędne jest stosowne dbanie o niego w trzech obszarach. Aktywność społeczna (relacje międzyludzkie), aktywność fizyczna i ćwiczenia sprawności umysłowej. Dbamy oto, aby seniorzy nie tracili ze sobą kontaktu, nawiązywali relacje (przyjaźnie), byli aktywni fizycznie (liczne zajęcia z fizjoterapeutką) oraz dbali o swój mózg poprzez rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek, sudoku , gier matematycznych i słownych. Systematyczność powyższych działań przynosi najlepsze rezultaty, dlatego też wszystkie powyższe aktywności wpisane są na stałe w nasz plan pracy z Seniorami.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook