wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

styczeń 2021 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Ćwiczenia online z fizjoterapeutką

Ćwiczenia na piłce są świetną alternatywą dla ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu, brzucha, poprawiających równowagę. Zaletą tej aktywności fizycznej jest powolne tępo wykonania i niski poziom trudności. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń poprawia wydolność fizyczną organizmu, niweluje lub zmniejsza dolegliwości bólowe, wpływa korzystnie na samopoczucie.

https://www.facebook.com/DDSwWoliKarczewskiej/videos/3785926921446448

https://www.facebook.com/1660710317527702/videos/699081234135021/

https://www.facebook.com/1660710317527702/videos/424290585416791

https://www.facebook.com/1660710317527702/videos/379763453081606

https://www.facebook.com/1660710317527702/videos/1712810102217238

 

Czytaj dalej...

Wspieramy WOŚP

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior +"w Woli Karczewskiej od lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy . W tym roku , również nie zawodzą. Dzisiaj do Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie dostarczony został na ręce Pana Tomasza Żurawskiego i Pana Damiana Krawczyka kosz z maskotkami, poduszkami, etui.Wszystkie elementy zostały własnoręcznie zaprojektowane i uszyte przez naszych uczestników. Będziecie je Państwo mogli nabyć i tym samym zasilić zbiórkę WOŚP. Serdecznie Państwa pozdrawiam.

Czytaj dalej...

Dzień Babci i Dziadka

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+"  od kilku dni otrzymują piękne kartki od uczniów i przedszkolaków z okazji Dnia Babci i Dziadka . Dzisiaj  życzenia powędrowały od Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Radiówku. Mamy nadzieję ,że wszystkie życzenia  się spełnią  i seniorzy będą zdrowi , szczęśliwi i pogodni.

Czytaj dalej...

Nowy sprzęt do ćwiczeń dla Seniorów

Sala rehabilitacyjna Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej jest doskonale wyposażona i dostosowana do potrzeb naszych seniorów. Dzięki kolejnym zakupom sprzętu możemy pracować z podopiecznymi nad ich sprawnością fizyczną.Zadaniem prowadzonej w DD „Senior+” rehabilitacji jest przywrócenie sprawności fizycznej po różnych schorzeniach, operacjach czy zwyrodnieniach wynikających z procesów starzenia.  Pomoce rehabilitacyjne to szereg akcesoriów wykorzystywanych podczas zajęć. Dzięki nim możemy pracować nad poprawą koordynacji ruchowej czy przy eliminowaniu dolegliwości bólowych u naszych seniorów.Dzięki dobrze dobranemu sprzętowi rehabilitacyjnemu jesteśmy w stanie poszerzyć wachlarz proponowanych w DD „Senior+” zajęć. Dodatkowo zakupione wałki do masażu, to idealne uzupełnienie ćwiczeń – wzmacniają i rozluźniają mięśnie, poprawiając tym samym krążenie. Naszą ofertę ćwiczeń poszerzyliśmy również dzięki nowo zakupionej kabinie UGUL. Dzięki temu nasi seniorzy mogą wykonywać m.in. ćwiczenia w odciążeniu, które poprawiają ruchomość stawów oraz ćwiczenia z dawkowanym oporem czy samo wspomagane. Sprzęt drobny, taki jak taśmy i piłki do ćwiczeń, doskonale urozmaicają codzienne ćwiczenia seniorom, zachęcając ich do większego wysiłku fizycznego. Każdy wie, że ruch to zdrowie. Dzięki dokupieniu kijków do Nornic Walking więcej seniorów może się cieszyć długimi spacerami. To poprawia ich aktywność fizyczną i dotlenienia organizm.

Czytaj dalej...

Dzienny Dom „Senior+”. Zajęcia dla podopiecznych

Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej co i rusz wprowadza do swojej oferty nowe zajęci dla swoich podopiecznych, które dodatkowo wzbogacają program realizowany przez placówkę. Oprócz aromaterapii, projektowania i szycia czy treningów kulinarnych seniorzy zapoznają się wełną czesankową, origami oraz wezmą udział w zajęciach relaksacyjnych.Nadal prowadzone będą warsztaty teatralne, taneczne, ćwiczenia usprawniające pracę mózgu oraz zajęcia z haftowania, wyszywania, szydełkowania i robótek na drutach. Utrzymane zostaną ćwiczenia na świeżym powietrzu, wyjazdy na „Orlik” oraz ćwiczenia w siłowni plenerowej.  W ramach terapii zajęciowej seniorzy będą tworzyć rzeźby i płaskorzeźby z masy papierowej, gliny i gipsu. Efekty pracy będzie można oglądać podczas zorganizowanej wystawy zatytułowanej „Pasja nie liczy lat”.Seniorzy będą mogli korzystać również z licznych wyjazdów oraz warsztatów edukacyjnych. W ramach zawartych porozumień na seniorów czekają konsultacje i wykłady ze specjalistami w danych dziedzinach. Oczywiście planujemy rozbudowę Wolontariatu Międzypokoleniowego. W tej chwili zajęcia odbywają się w terenie lub on-line. Pracujemy też pojedynczo z naszymi seniorami. Wszyscy czekamy na uruchomienie działań w trybie stacjonarnym, aby móc zobaczyć seniorów w akcji w ich Dziennym Domu „ Senior+” w Woli Karczewskiej.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook