wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

sierpień 2020 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

" Podaruj wiersz"

Drodzy Państwo Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej kolejny raz mogą stać się inspiracją i wzbudzać wzruszenie. W wyniku współpracy z Fundacja im. Zbigniewa Herberta zgłosili się do akcji " Podaruj wiersz".
Seniorzy biorących udział w akcji i odręcznie przepisali wybrany przez siebie wiersz , który ofiarują komuś, o kim myślą, że będzie to dla niego ważne. Traktują wiersz jako dar, który można ofiarować wybranej osobie, przepisując go na przygotowanej przez fundacji karcie papeterii.
Dzisiaj I grupa Seniorów wybrała wiersze : cudne,piękne , wyjątkowe; o miłości, przyjaźni, o marzeniach i radościach.Część osób ofiarowała je sobie nawzajem a część " pójdzie w świat". To niesamowite momenty kiedy Pan Tadeusz dla wszystkich Pań z DD "Senior+" dedykuje wiersz o miłości a dwie koleżanki wymieniają się listami między sobą ( Pani Feliksa i Pani Jadzia). Wzruszeń i radości jest dużo wybrane wiersze to m.in " Rozmowa liryczna ", K.I.Gałczyńskiego, "Nie wyrastaj z marzeń " J. Kulmowej, "Na dzień dobry",Cz. Miłosza, 'Nic dwa razy" W. Szymborskiej Kolejne dni, to kolejne wiersze może jakiś zostanie wysłany do Państwa?

Czytaj dalej...

Sery Zagrodowe

Serdecznie dziękujemy  za bardzo mile spędzony czas. Sery rewelacyjne ( z czosnkiem , orzechami, trawą , papryką, pomidorami itd.) do wyboru, do koloru. Muzyka zespołu "Kądziołeczka" z Osiecka, kiełbaski i klimat " Na ludowo " czego chcieć więcej.

Czytaj dalej...

Integracja Seniorów

 Seniorzy wykorzystali ostatnie piękne dni wakacji i zorganizowali pożegnanie lata .W spotkaniu udział wzięli seniorzy z Dziennego Domu " Senior+" oraz " Klubu "Senior+" jak przystało  na prawdziwy klimat ogniska nie zabrakło  gitary , śpiewu oraz  sąsiedzkich  rozmów.  Był czas na omówienie  kolejnych wspólnych inicjatyw w tym działań charytatywnych. Wszystkim dziękujemy za fantastyczne spotkanie.

Czytaj dalej...

Zajęcia z psychologiem

W  Dziennym Domu " Senior+" istnieje możliwość  skorzystania z indywidualnych konsultacji psychologicznych, które w dalszej kolejności są punktem wyjścia do dalszych spotkań mających charakter terapeutyczny. Uczestnicy  mogą korzystać  również z psychoedukacji oraz warsztatów , podczas których poruszane są takie tematy i szukanie odpowiedzi na następujące pytania: " Jak poradzić sobie z żałobą ?", "Jak prosić dzieci o pomoc?" "Dlaczego moje potrzeby są ważne?"

Czytaj dalej...

Poranek u Seniorów

Dzień zaczynamy zawsze od serdecznego "dzień dobry" i porannej kawy lub herbaty, podczas której toczą się rozmowy na wszystkie tematy świata. Później przychodzi czas na ćwiczenia. Ptaki śpiewają, drzewa raczą cieniem, poranna rosa chłodzi stopy a muzyka porywa Seniorów do aktywności. Od kilku dni część osób korzysta również z siłowni plenerowej. Dzisiaj po naszym "zwyczajowym" poranku przyszedł czas na zajęcia "żyć zdrowo niezależnie od wieku". Warsztaty zawsze wzbogacamy literaturą, często pochodzi ona z Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna, wybór jest duży i proszę Nam wierzyć - warto korzystać.

Czytaj dalej...

Narodowe czytanie -" Balladyna"

Seniorzy od kilku lat mają wielką przyjemność uczestniczyć w " Narodowym czytaniu". W Naszej Gminie organizuje je Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna <3 , to jedno z ulubionych wydarzeń Naszych Seniorów. Zawsze kilka tyg. wcześniej rozpoczynamy przygotowania do występu, bowiem i towarzystwo ( partnerzy) z którym dane jest Nam prezentować utwory, jest doborowe. Atmosfera sprzyja fantastycznej integracji, publiczność docenia i nagradza a organizatorzy przygotowują wszystko na najwyższym poziomie. Nie wszyscy Seniorzy wystąpią na scenie ale wszyscy będą obecni i zachęcają również Państwa do przyjścia i posłuchania " Balladyny".

Czytaj dalej...

Siłownia plenerowa już dostepna dla seniorów

Drodzy Państwo wszystkim życzę takiej determinacji w ćwiczeniach jaką posiadają Nasi Seniorzy. Cała grupa chętnie korzysta z siłowni plenerowej, która została zamontowana w Woli Karczewskiej i oddana do użytku kilka dni temu. Codzienne ćwiczenia z rehabilitantką zostały wzbogacone o wysiłek na siłowni. Dziękujemy

Czytaj dalej...

"Moja praca, moją pasją"

" Moja praca, moją pasją" fantastyczne spotkanie z którego mogli korzystać seniorzy +60 . Wolontariusze z wolontariatu międzypokoleniowego oraz sami seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej jak zawsze są chętni do wszelkich działań, dlatego też kolejny rok korzystamy z możliwości jaką daje nam LGD Natura i Kultura i Pani Iwona Bieńkowska. Dzisiaj zapoznaliśmy się z produkcją tworzenia serów połączonego z degustacją - o całym procesie opowiedziała nam Pani Agnieszka Beata Piętka. Dodatkowo każdy z Seniorów w ramach drugiej części warsztatowej stworzył pachnące mydełko, które może stać się pięknym prezentem dla najbliższych. Czy to koniec naszych wspólnych działań ? Absolutnie nie ! Jutro kolejny warsztat i kolejne fantastyczne spotkanie z ciekawymi ludźmi, pełnymi pasji.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook