wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

listopad 2020 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Dzień Pracownika Socjalnego

Pracownicy i Dyrektor Pani Małgorzata Łysik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie  obchodzili  swoje święto. Z  tej okazji  przesyłamy  Państwu najserdeczniejsze życzenia :zdrowia, cierpliwość, szczęścia w życiu zawodowym i osobistym, spełnienia marzeń, uśmiechu i  wszystkiego co  najlepsze. Pozdrawiamy serdecznie, przesyłamy kwiaty.

Czytaj dalej...

Lepiejprzytul i "Miłość ma moc

Seniorzy otrzymali również   najnowsze "Powiązania" a w nich artykuł z okazji 5-lecia istnienia
Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej
odrobina  wspomnień i twórczości Naszych Seniorów ❤ Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości czy warto otwierać Dzienne Domy dla Seniorów? Warto aby sięgnął do tej lektury.
Pomysłodawcami założenia Domu w naszej Gminie byli Dyrektor GOPS-u Małgorzata Łysik oraz Wójt Gminy Wiązowna Pan Janusz Budny . których wsparła Rada Gminy. W 2015 r.  30 seniorów powitała Pani Jolanta Bogucka , pierwszy dyrektor jednostki  ❤ Resztę dowiedziecie się Państwo czytając "Powiązania".
Na pytanie czy będziemy obchodzi V- lecie? odpowiadamy  Oczywiście ,że  tak (chociaż  w innej formie niż w ciągu ostatnich lat.) już szykujemy niespodzianki dla Naszych Seniorów.
Ps.Na zdjęciach dostrzec mogą  Państwo białe wstążki, to znak, że tak,  jak w poprzednim roku wspieramy ogólnoświatową kampanie przeciwdziałania przemocy. Wyznajemy zasadę #Lepiejprzytul  i  "Miłość ma moc
Czytaj dalej...

Nowy sprzęt dla Seniorów

Nowy sprzęt dla Seniorów - właśnie została zamontowana kabina do  rehabilitacji i ćwiczeń. Niewątpliwym plusem kabiny jest to, że  może korzystać z niej kilku uczestników równocześnie. Bogaty osprzęt  zwiększa  efektywność pracy. W UGUL stosuje się zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz ćwiczenia czynne z oporem i zastosowaniem systemu bloczkowo - ciężarkowego. W obecnym czasie Seniorzy ćwiczą w domach z rehabilitantką ale po powrocie do jednostki czekają na nich nowe sprzęty  do wzbogacenia ćwiczeń. Dodatkowo dbając o bezpieczeństwo Seniorów zakupiliśmy również  ozonator. Czy to koniec nowości dla naszych Seniorów ? Zdecydowanie nie, szykujemy jeszcze sporo niespodzianek  aby  jak najbardziej urozmaić zajęcia i wprowadzać innowację , które pozytywnie wpływają na naszych seniorów , dając im możliwość rozwoju.

Czytaj dalej...

Grupa projektowania i szycia i jej osiągnięcia

Grupa I "Projektowania i szycia "- działa na pełnych obrotach. Dzisiaj, od rana świeża dostawa włóczki oraz filcu ( do wyboru i koloru). Nasze Panie robią czapki, skarpetki i kapcie. Seniorki ❤ , które lubią wyszywanie i szycie właśnie projektują etui na okulary. Wszystkie łączy jedno : uśmiech i serdeczność ❤. Część stworzonych przez siebie dzieł, tak jak w poprzednich latach chcą przekazać na Świąteczną Radość Pomagania ❤ Tacy , właśnie są Seniorzy z ❤ na dłoni.

Czytaj dalej...

Indywidualne ćwiczenia z fizjoterapeutą w miejscu zamieszkania uczestników

Seniorzy z

 

 

 

korzystają z indywidualnych ćwiczeń z fizjoterapeutą. Oprócz przygotowanych zestawów (książeczki i filmy) pracownik odwiedza naszych Seniorów w domu i dobiera zestaw ćwiczeń do potrzeb uczestników. Poprawne wykonanie ćwiczenia to podstawa, dlatego tak istotne jest aby Seniorzy wykonywali je zgodnie z instrukcją. Regularne ćwiczenia grupowe i indywidualne jakie odbywały się  podczas zajęć w Naszym Domu utrzymywały sprawność  Naszych Seniorów . Kręgosłup oraz ruchomość stawów  pozwalają naszym podopiecznym  na wykonywanie  wiele codziennych czynności. Staramy się aby utrzymać obecny stan  i dlatego każdy z uczestników może korzystać ze spotkania z fizjoterapeutą ( oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa).  Seniorzy bardzo chętnie korzystają z takiej formy i dlatego wizyty te odbywają się codziennie.  Wszyscy zatem bierzmy   przykład z naszych Seniorów, którzy nie marudzą , nie narzekają i nie mówią " zacznę od poniedziałku" tylko zapisują się na wizyty   i ćwiczą tak jak potrafią najlepiej.

Czytaj dalej...

Wszystkich Święty

Wszystkich Świętych "Nie umiera ten, kto pozostaje w pamięci i sercu bliskich". Dla wiekszości z Nas to czas zadumy i refleksji. Osoby, które chciały odwiedzić przed świętami groby swoich bliskich miały taka możliwość, towarzyszyliśmy im w wyjściu na cmentarze. Jak co roku odwiedziliśmy również mogiły Seniorów, którzy byli uczestnikami Naszego Domu. Nie zapominamy, pamiętamy i nosimy w ❤️❤️. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się i pomoc wolontariuszowi z Wolontariatu Międzypokoleniowego (Panu Waldemarowi) oraz Naszym Seniorom.

Czytaj dalej...

Warsztaty Zdrowego Odżywiania w wersji online

Kiedy wprowadzaliśmy zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania, chyba nikt się nie spodziewał tak dużego zainteresowania. Tymczasem Seniorzy przygotowują sobie napary, piją soki warzywne i testują nowe przepisy (wypracowana magia ? . Dzisiaj  w pakiecie uczestnicy otrzymali "Napar jesienny" który polecamy "na odporności" dla -wszystkim. Cała grupa  otrzymała również nowy pakiet ćwiczeń  na logiczne myślenie :testy, rebusy i gry słowne ? ❤ ( to nasz hit  programowy - cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem Seniorów)Dajemy nowe a Seniorzy pokazują Nam te wypełnione - duma Nas rozpiera. BRAWA???Osoby które uwielbiają kolorowanki dla dorosłych antystresowe - dzisiaj miały "swoje święto". Oczywiście oprócz pakietów.. Zawsze mamy czas na  rozmowę, prasę codzienną czy chociażby obejrzenie  gazetki z promocjami - Nic nie  zastąpi relacji MIĘDZYLUDZKICH.

Czytaj dalej...

Dzienny Dom " Senior+" niebawem obchodzi V lecie istnienia

 

 Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej jest dostępny dla Seniorów z Gminy Wiązowna od 5 lat. Początkowo funkcjonował pod nazwą Dzienny Dom "Senior-WIGOR” w 2018 roku zmienił nazwę na Dzienny Dom „Senior+”. Pomysłodawcą utworzenia ośrodka wsparcia dziennego pobytu dla Seniorów była dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie Pani Małgorzata Łysik oraz Wójt Gminy Wiązowna Pan Janusz Budny. Dzięki przychylności Rady Gminy pomysł został wprowadzony w życie. Od 2015 roku dla 30 osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ Dom otworzył swoje drzwi a seniorów powitała Pani Jolanta Bogucka pierwszy dyrektor jednostki.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook