wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

kwiecień 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

"Książę i Rumak czyli opowieść o przyjaźni,która dodaje skrzydeł"

Tom Justyniarski wyjątkowy człowiek, miłośnik zwierząt i autor wielu książek m.in. " Książę i Rumak czyli opowieść o przyjaźni, która dodaje skrzydeł, którą przeczytał podczas wizyty u Naszych Seniorów. Serce naszych uczestników skradła również pewna sunia o wdzięcznym imieniu i błyskotliwej osobowości niejaka Lucia, która towarzyszyła autorowi książki. Zapraszamy ten zgrany duet częściej do naszego Domu.

Czytaj dalej...

Bijemy zielony rekord Polski !!!

Już po raz trzeci odbywa się „Zielony Rekord Polski”. Akcja ruszyła o godz. 00.01, a zakończy się o 23.59. W zeszłym roku w jeden dzień udało się zasadzić 10 921 roślin. Celem bicia tegorocznego „Zielonego Rekordu Polski” jest zaangażowanie ponad 20 tys. osób, by zmienić świat na bardziej zielony! Do próby bicia rekordu może przyłączyć się każdy, niezależnie od tego czy mieszka w małej miejscowości, czy w dużym mieście. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Seniorzy zaangażowali się w akcję " Bijemy zielony rekord Polski" i wspólnie we współpracy z   Nadleśnictwem Celestynów zorganizowali sadzenie Buków na terenie Dziennego Domu "Senior+". Wszyscy dbamy o nasze środowisko i bardzo chętnie wspieramy wszystkie powyższe akcje.

Czytaj dalej...

Pokaz taneczny dla naszych Seniorów

W dniu dzisiejszym odbył się specjalny pokaz taneczny dla Naszych Seniorów w wykonaniu zawodowych tancerzy Agaty i Bartka Zgutka. Dodam, że " prywatnie " Ci młodzi i fantastyczni ludzie od 3 lat działają również w Centrum Wolontariatu. Młodzi wykonawcy zaprezentowali 10 układów tanecznych omawiając każdy z nich. Seniorzy zapoznali się z zasadami jakie obowiązują podczas turnieju, podziwiali stroje oraz fryzury tancerzy. Wszyscy byliśmy pod olbrzymim wrażeniem. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie Pani Monice, która wprowadziła nas w świat walca, jak też Hiszpanii i Argentyny. Seniorzy wraz z trenerem są w trakcie opracowywania nowego układu tanecznego, dlatego, też spotkanie z młodymi ludźmi było bardzo inspirujące.

Czytaj dalej...

Finał konkurs na potrawę regionalną z powiatu otwockiego

W sobotę Koło Gospodyń Wiejskich w Zakręcie https://www.facebook.com/KGWZakret/ w naszej świetlicy zorganizowało finał konkurs na potrawę regionalną z powiatu otwockiego. Przed jury pojawiło się 7 potraw, które wzbudziły entuzjazm sędziów i wielki apetyt uczestników spotkania. Wszystkie potrawy zostały ocenione maksymalnie - na 10 punków. Każde było najlepsze w swojej kategorii - ser z podpuszczką z pokrzywą, pazibroda, izabelskie pierogi z grzybami z lasu, tort czekoladowo-waniliowy "Duet na Zakręcie", pączki ziemniaczane z nadzieniem śliwkowo-wiśniowym, kwiatowy budyń bzowy z syropem owocowym, izabelskie jajeczko. Po ogłoszeniu wyników wszystko zostało docenione i zjedzone. Na uroczyste wręczenie nagród oraz degustację wybornych potraw regionalnych zapraszamy 19 maja na Eko-Piknik w Zakręcie.
Doceniamy i gratulujemy Koło Gospodyń Wiejskich w Zakręcie za "smakowitą" inicjatywę i promocję naszego regionu.
Pączki, które zostały zaprezentowane podczas konkursu, będziecie Państwo mogli je niebawem kosztować na jednej z imprez okolicznościowych, plenerowych organizowanych na terenie Gmina Wiązowna. Dodam, że to pączki ziemniaczane z pysznym śliwkowo-wiśniowym nadzieniem, również domowej roboty.

Czytaj dalej...

Sprzątamy nasz " Mały świat"

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu Radiówek zorganizowali wspólne sprzątanie okolicy. Trzy grupy zbierały odpady porozrzucane na trasie Glinianka – Wola Karczewska. Nikt nie marudził, każdy pracował na miarę swoich sił. Zebraliśmy mnóstwo śmieci, które już nie będą straszyć pięknych terenów przy rzece Świder. Na na koniec wspólnie integrowaliśmy się przy ognisku. Nie ma mocnych na wolontariat międzypokoleniowy.

Czytaj dalej...

Seniorzy i Wolontariusze we współnej akcji dla dzieci

Wolontariat międzypokoleniowy ruszył z kolejna akcją.Tym razem Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej oraz Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Radiówek działające w ramach GOPS Wiązowna zorganizowali wspólnie przedstawienie, zabawy,zgadywanki oraz naukę języka angielskiego.Był taniec pisanek, który rozbawił najmłodszych. Całe wydarzenie zakończyło się wspólnym szukaniem czekoladowych jajeczek ukrytych przez królika na terenie placu zabaw w Przedszkolu Gminne Przedszkole ,,Pod Stumilowym Lasem" w Pęclinie. Dzieci, Seniorzy i Wolontariusze wspaniale spędzili razem czas. Było radośnie , wiosennie, miło i co najważniejsze wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego wyjątkowego spotkania.

Czytaj dalej...

Życzenia dla Państwa

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.
Składają Państwu Seniorzy Dziennego Domu "Senior+" wraz z Kadrą.

Wesołych Świąt !!!

kartka świąteczna .jpg

 

Czytaj dalej...

Ośrodek Jeevodaya - wizyta Pani Heleny Pyz

Dzisiaj przyjechała do Nas wyjątkowa kobieta, naczelny lekarz Jeevodaya w Indiach, Pani Helena Pyz. Niesamowita postać o olbrzymim sercu opowiadająca o pracy z ludźmi chorującymi na trąd. Przybliżyła nam "inny świat", ludzi, kultury, problemów. Inie z punktu widzenia praktyka, zrobiły wrażenie na Nas wszystkich. Seniorzy jednomyślnie podjęli decyzję o wsparciu Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych, bo Seniorzy również mają olbrzymie serca i wrażliwość.

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
facebook