wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Życzenia dla Państwa

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.
Składają Państwu Seniorzy Dziennego Domu "Senior+" wraz z Kadrą.

Wesołych Świąt !!!

kartka świąteczna .jpg

 

Czytaj dalej...

"Pomagamy w Indiach - wizyta Pani Heleny Pyz

Dzisiaj przyjechała do Nas wyjątkowa kobieta, naczelny lekarz Jeevodaya w Indiach, Pani Helena Pyz. Niesamowita postać o olbrzymim sercu opowiadająca o pracy z ludźmi chorującymi na trąd. Przybliżyła nam "inny świat", ludzi, kultury, problemów. Inie z punktu widzenia praktyka, zrobiły wrażenie na Nas wszystkich. Seniorzy jednomyślnie podjęli decyzję o wsparciu Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych, bo Seniorzy również mają olbrzymie serca i wrażliwość.

Czytaj dalej...

Mazurki będa mazurki

 Rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.  Niebawem  czeka nas wspólne " jajeczko" dlatego pieczemy mazurki. zapach  ciasta wypełnia cały Dom, nęcąc  odwiedzających nas gości.

Czytaj dalej...

Warsztaty z Mistrzynią florystyki

Ruszyła produkcja palm pod przewodnictwem wyjątkowego gościa Pani Joanny Ocickiej mistrza florystyki, bo jak się uczyć to od najlepszych. Palmy mogą Państwo podziwiać w Kościele św. WAWRZYŃCA W GLINIANCE. We wspólnej akcji bierze tworzenia brali udział   również Seniorzy ze  Stowarzyszenia Seniorów "Bądźmy razem". Wszyscy uczestnicy wykonali dwa rodzaje palm tzw. wileńską oraz drugą z bukszpanu , potocznie zwaną " góralską" .

Czytaj dalej...

Ruch to sprawność

Ruch to sprawność, sprawność to siła i niezależność w poruszaniu się. Nasi Seniorzy, każdego dnia ćwiczą aby tej sprawności nie stracić i mogą być przykładem solidności i determinacji w ćwiczeniach fizycznych.

Czytaj dalej...

Tulipany na Dzień Mamy

Seniorzy słyną z przestrzegania zasad równouprawnienia. U Nas zarówno mężczyźni jak i kobiety szyją, kroją, wypychają-  tworzą cudowne tulipany wkładając w to całe serce dla Mam z Centrum Zdrowia Dziecka . Bukiet zostanie przekazany w najbliższy piątek.

Czytaj dalej...

Wielkanocne obyczaje - "lekcja bioblioteczna"

Seniorzy uczestniczyli w dniu dzisiejszym w lekcji bibliotecznej w Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna . Lekcja ta miała charakter wyjątkowy , ponieważ przybliżała dawne tradycje wielkanocne. Dodatkowo uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu życia i funkcjonowania królików. Seniorom czas umilał radny a zarazem sołtys Malcanowa Pan Stanisław Bogucki jak również pracownicy i dyrektor Biblioteki Pani Marzena Kopka. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook