wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzimy 27marca , jednak Seniorzy już dzisiaj "Świętują " wybierając Teatr Capitol i sztukę " Czy Ty to Ty ?
Dzisiaj mamy możliwość delektowania się sztuką " na żywo", oddychać " teatralnym powietrzem", poczuć emocje. Czasem płakać ze śmiechu, innym razem zatrzymać się i zastanowić co dalej- jedno jest pewne dzisiaj to my jesteśmy widzami i będziemy się uczyć od najlepszych.

Czytaj dalej...

"Baśnią powiązani, w baśni zaczytani

Już wkrótce!!!?
Ukaże się nowa publikacja, której wydawcą będzie Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna
"Baśnią powiązani, w baśni zaczytani" autorstwa Katarzyna Łupińska Kępińska to zbiór legend dotyczących Wiązowny.
Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu - Radiówek działające w ramach GOPS Wiązowna przygotują dla Państwa niespodziankę dotyczącą tej książki- Przedstawienie. Będzie to nasze kolejne wspólne działanie po Pikniku czytelniczym oraz Narodowym Czytaniu, podczas którego Seniorzy będą promować czytanie w Gmina Wiązowna.

Czytaj dalej...

" Zdrowo żyć "- warsztaty kulinarne

Nasi Seniorzy stawiają na zdrowe odżywianie, warsztaty poprzedzane są inf. na temat wartości odżywczych, smakowych oraz kalorycznych.
Dzisiaj stawiamy na KASZĘ JAGLANĄ - o jej właściwościach mówiła Diana Żółtańska.( kilka inf. dla Państwa poniżej). Seniorzy przygotowali fantastyczne placuszki z kaszy jaglanej i twarogu, do tego mus z bananów. Zachęcamy do wykonania w domu - przepis bardzo prosty a placuszki - fenomenalne.
KASZA JAGLANA:
Jest zasadotwórcza, więc pomaga odkwasić organizm. Zawiera witaminę E, witaminy z grupy B i lecytynę. Nie zawiera glutenu. Dostarcza organizmowi krzemu, odpowiadającego za zdrowe stawy, mocne włosy i paznokcie, oraz prawidłową przemianę materii. Jest lekkostrawna i dobrze przyswajalna.
PRZEPIS:
kasza jaglana-1 szklanka ugotowanej
twaróg- 250 gram
jajko- 1 sztuka
siemię lniane- mielone do obtoczenia
do tego mus z bananów albo dżemy
WYKONANIE:
Kaszę jaglaną opłukać i ugotować. Do miski włożyć twaróg i rozdrobnić widelcem. Dodać szklankę ugotowanej i przestygniętej kaszy jaglanej,jajko. Dokładnie wymieszać.
Formować placuszki i obtoczyć w mielony siemieniu lnianym i smażyć z obu stron , najlepiej na klarowanym maśle. Podawać z frużeliną wiśniową lub innym ulubionym dżemem lub musem bananowym.

Czytaj dalej...

Występ Seniorów podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Wiązowna

 Seniorzy z Dziennego Domu „ Senior+” przygotowali układ  choreograficzny  w stylu lat 20-tych i 30-tych. Pod okiem Pana Macieja Piwińskiego  oraz Macieja Winiarka ze szkoły Fast-Step.   Swoje umiejętności zaprezentowali podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Wiązowna. Występ był częścią działań charytatywnych na rzecz Hani Giepardy. Przez cały dzień  zbierane były datki przez Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Radiówku. Seniorzy za swój występ otrzymali gorące brawa, pod ich adresem powędrowało wiele ciepłych słów za wysiłek jaki włożyli w treningi i późniejszą prezentację. Docenienie ze strony władz Urzędu jak też właścicieli szkoły tańca i publiczności było olbrzymim wsparciem dla naszych uczestników, za co serdecznie dziękujemy.

To nie jest ostatnie słowo Seniorów, zaczynamy bowiem przygotowania do kolejnego występu tanecznego na który już teraz serdecznie Państwa zapraszamy.

Czytaj dalej...

Taniec pod wszystko

 Drodzy Państwo  mam zaszczyt zaprosić w imieniu swoim, kadry oraz wyjątkowych Seniorów  z DD" Senior+"  na pokaz taneczny Pań. 

 

Pokaz odbędzie się w dniu 16.03.2019r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Gliniance  ul. Napoleońska 1.

 

Gdyby ktoś  miał wątpliwości  proszę  spojrzeć na te pewne siebie , seksowne, piękne i jedyne w swoim rodzaju kobiety. Czy można im odmówić obecności  ?  Zapraszamy :)

W tym dniu  będzie  możliwość " zasilenia" puszek ( puszki posiadać będą Wolontariusze z Centrum Wolontariatu) , a pieniądze w ten sposób zebrane zostaną przeznaczone  na  leczenie Hani Giepardy :)

Czytaj dalej...

Wiosna u Seniorów

Drodzy Państwo gdyby ktoś miał trudności z odnalezieniem wiosny - Zapraszamy do Nas.  U Nas wiosna w pełni kwiaty, liście i uśmiechy od ucha do ucha Pozdrawiamy Państwa serdecznie.

Czytaj dalej...

Lepimy z Gliny

Seniorzy uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny.  Dekorowanie  ulepionych naczyń , przyniosło sporo zadowolenia i radości naszym  uczestnikom.

Czytaj dalej...

"Kobieta w teatrze życia"-koncert dla Hani Gepardy

Odbył się charytatywny koncert z okazji Dnia Kobiet organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Na scenie Pani Marta Kuszakiewicz oraz Pan Tomasz Boruch "Kobieta w teatrze życia". "My"czyli" wszyscy"połączyliśmy siły żeby wesprzeć to wydarzenie najlepiej jak potrafimy i tak :słodkości na stół oraz drobne dekoracje wykonali Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej z Teresą Kąkol na czele , dekoracje sceny Seniorzy z Klub Senior + w Woli Karczewskiej a upominki w postaci cudownie pachnących mydełek ŚDS Radiówek . Kwestowali i dbali o gości Wolontariusze z Centrum Wolontariatu - Radiówek działające w ramach GOPS Wiązowna. Licytacje oraz całą imprezę perfekcyjnie poprowadziła Pani Dyrektor Paulina SOKÓŁ. Bo razem możemy więcej Wspieramy Hani.

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet

Każda z kobiet zasługuje na to aby czuć się dobrze, pięknie i wyjątkowo. Dzisiaj z okazji Dnia Kobiet wszystkie nasze Panie skorzystały z masaży, maseczek, nawilżania, upiększania w każdej postaci. Najważniejsze że Panie są szczęśliwe i spełnione Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej dzięki współpracy Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku - Medyk Otwock mógł zapewnić te wszystkie atrakcje dla naszych cudownych Pań. Perfekcjonizm, wrażliwość, serdeczności i otwartość to wszystko cechuje kadrę jak i słuchaczy tej szkoły. Serdecznie dziękujemy Państwu za tak wspaniałe przyjęcie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook