wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

październik 2018 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Jesienne smakowitości

Trening kulinarny "Jesienne smakowitości " w tym dynie, cukinie, marchewki, bakłażany itd. w nowych smakach i odsłonach. Poniżej przedstawiamy przepis na pyszną zupę dyniową

Czytaj dalej...

Wiejskie Klimaty

W naszym domu gościliśmy fantastyczny chór "Wiejskie Klimaty" z Gliny. Za oknem szaro, buro i ponuro a u nas... cudownie, radośnie, kolorowo , jednym słowem  Wspaniale. To kolejna grupa z która współpracujemy i z którą nawiązujemy przyjacielskie relacje. Wszystkim Państwu polecamy udział w takich działaniach energia i optymizm zapewniony w 100%. 

Czytaj dalej...

Bądź bezpieczny w cyberprzestrzeni

Wykład dla Seniorów, poszerzający ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i chroniący przed różnego rodzaju zagrożeniami jakie  mogą ich spotkać w cyberprzestrzeni. Seniorzy  bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, zadawali pytania, wyjaśniali wątpliwości, uczyli się tworzyć bezpieczne hasła.

Czytaj dalej...

Pamiętamy

Seniorzy przygotowywali  dzisiaj piękne kwiaty z liści na groby dla swoich bliskich.

"Spieszmy się kochać ludzi. Nie odkładajmy spotkań, bo za daleko, za późno, za często. Nie szczędźmy ciepłych słów przyjaciołom, braciom, ciociom. Nie zapominajmy mówić dziękuję, przepraszam, kocham. Nie bójmy się tulić, całować, uśmiechać.Żyjmy tak, żeby było kogo wspominać. Bo na końcu liczy się człowiek."

Czytaj dalej...

Czytanie to nasze motto

Czytanie sprawia  naszym seniorom wiele  radości, tym bardziej gdy są to wiadomości lokalne. Prasówka poranna jest stałym elementem dnia. Seniorzy poszerzają swoją świadomość o świecie, zachowują  mózg w dobrej kondycji, trenują pamięć oraz zdobywają wiedzę . Dodatkowo wszyscy mogą być przykładem na to , że warto czytać w każdym wieku. 

Czytaj dalej...

Wydarzenie "Praga Gada Wiechem"

Fundacja Animacja i warszawscy seniorzy  a także Seniorzy z  Dziennego Domu "Senior +" wspólnie w wydarzeniu "Praga Gada Wiechem". Towarzyszyła nam młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gliniance oraz mieszkańcy Gminy Wiązowna z Panem Wójtem na czele. Było  dużo śmiechu i radości. Czytanie  tekstów i komiksów, był czas na pyszne pyzy oraz pamiątkowe zdjęcia- jednym słowem było domowo i zabawnie.

Czytaj dalej...

Dzień otwarty w Senior+

Dzień Otwarty w Dziennym Domu „ Senior+” był połączony z trzecią rocznicą istnienia placówki. Z tej okazji przez cały dzień odbywały się  spotkania, prelekcje, warsztaty oraz konsultacje. Każda z osób odwiedzających Naszą placówkę mogła skorzystać z darmowych porad : dietetyka, adwokata, fizjoterapeuty.

Istniała również możliwość  zmierzenia poziomu cukry czy też  sprawdzenia swojego ciśnienia.  W trakcie dnia do  dyspozycji pozostawały policjantki specjalizujące się w  działaniach z zakresu  profilaktyki społecznej.  Swoją wiedzą z zakresu Strategii Polityki Społecznej podzieliła się również Pani Małgorzata Łysik Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie.

Czytaj dalej...

Cha Cha Cha i Walc

Taniec uchodzi za jedną z najbardziej afektownych aktywności formą aktywności szczególnie dla osób z wysokim ryzykiem chorób układu krążenia. Jest to jedna ale nie jedyna korzyść z " pląsania"po parkiecie. Seniorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego zdecydowali się na uczestnictwo w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktora. Na pierwszy ogień Walc i Cha-Cha.

kurs tanca 3.jpg

kurs tanca.jpg

kurs tanca 1.jpg

Czytaj dalej...

"Nie daj się zaskoczyć grypie"

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale wszystko bez zdrowia jest niczym" - Dbamy o zdrowie naszych kochanych Seniorów , dlatego kolejna grupa właśnie skorzystała z darmowych szczepień przeciw grypie. Serdecznie podziękowania dla Pani lek. Ewy Drewniak oraz Pani lek.Ewy Śmigasiewicz za opiekę nad naszymi Seniorami.

szczepionki.jpg

szczepionki 2.jpg

Czytaj dalej...

Warsztaty weteryjaryjne

Seniorzy to miłośnicy zwierząt :) "Uprzejmy Łoś " to odkrył  i od tego momentu możemy korzystać ze wspaniałych odwiedzin. Głaskanie, całowanie i zachwycanie się - to wszystko sprawia ,że Nasi Seniorzy kwitną i promują jeszcze bardziej miłość do zwierząt :) Serdeczne podziękowania Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz dla Pani Annie  Budzińskiej .

alpaki 2.jpg

 

alpaki.jpg

 

alpaki 3.jpg

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook