godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

wrzesień 2022 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

PIKNIK "W ZDROWYM CIELE - ZDROWY SENIOR"

W minioną sobotę w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie odbył się Piknik pod hasłem "W zdrowym ciele - zdrowy senior".
Nie zabrakło na nim tanecznej reprezentacji seniorskiej z FAST-STEP z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej. A oto jak się prezentowali. Było pięknie!
Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej zaprezentowali ćwiczenia dla każdego z piłkami i gumami. Oczywiście najlepiej ćwiczy się przy odpowiednio motywującej muzyce. My polecamy : "Eye Of The Tiger "
Czytaj dalej...

" Wyczarowane z drewna"

Grupa chętnych Seniorów udała się do PMDK Otwock na wernisaż wystawy pt" Wyczarowane z drewna" . Wysłuchaliśmy przemówienia prawdziwego pasjonata, miłośnika natury i drewna Pana Mirosława Dziedzickiego. Czas spędziliśmy na oglądaniu prac uczniów ze szkoły Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku. Pobyt w PMDK wykorzystaliśmy również na podziwianie obrazów, rzeźb , grafik ,wyrobów ceramicznych oraz rysunków wykonanych przez młodzież i dzieci uczestniczących w tutejszych zajęciach. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi i Krzysztofowi , którzy w projektu door to door zapewnili na transport i służyli pomocnym ramieniem
Czytaj dalej...

"Stop Grypie"

"Stop Grypie" Szczepienia dla Seniorów w Gminie Wiązowna. Działamy kompleksowo, każdy Senior który chce się zaszczepić, może liczyć na naszą pomoc. We współpracy z Ośrodkiem Zdrowia w Gliniance i Wiązownie, ustalamy terminy szczepień oraz odbiór szczepionek (w przypadku osób +75). Następnie dzięki projektowi " door to door" Seniorzy dowożeni są na badanie i szczepienie. Cała procedura przebiega sprawnie i wygodnie dla naszych uczestników, dlatego do końca tyg. wszyscy chętni będą gotowi do sezonu „jesienno-zimowego”. Korzystajmy z możliwości jakie mamy i dbajmy o zdrowie naszych najbliższych, tym bardziej, że szczepionki dla Seniorów od +65 są bezpłatne.

Czytaj dalej...

"Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne"

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego Polish Financial Supervision Authority przygotował szkolenie z którego skorzystali Nasi Seniorzy „Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne". Według oficjalnych danych tylko w pierwszym półroczu niemal 1200 osób padło ofiarą wyłudzenia tracąc oszczędności rzędu 63 mln zł .Coraz częściej Seniorzy stają się ofiarami nadużyć finansowych , dlatego tak ważna jest edukacja z tego zakresu. Zakupy przez Internet zachęcają są szybkie , łatwe i przyjemne , niestety doprowadzają do bardzo wielu nadużyć i kradzieży o czym mówią nasi dzisiejsi prowadzący. m.in. Bartosz Biderman , Karol Paciorek.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook