wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

kwiecień 2021 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Narodowy Spis Powszechny 2021. Spiszmy się jak najszybciej

 

Narodowy Spis Powszechny 2021. Spiszmy się jak najszybciej

 

 

 

Od 1 kwietnia na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie.

 

 

 

Mając świadomość powagi obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, podczas której na pierwszym miejscu jest troska o zdrowie, dołożono wszelkich starań aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego z osobami z zewnątrz.

 

 

 

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

 

 

 

Co ważne! Jedna osoba może spisać wszystkich domowników. Do spisu należy wcześniej przygotować numery PESEL oraz informacje dotyczące m.in.: wykształcenia, wykonywanej pracy czy wyznania wszystkich domowników, jak również dane dotyczące powierzchni użytkowej domu/mieszkania.

 

 

 

Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

 

 

 

Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych po 16 kwietnia i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.

 

 

 

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną - będą należycie i starannie zabezpieczone.

 

 

 

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym pod nr tel. 22 512 58 00. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://spis.gov.pl/.

 

 

 

Czytaj dalej...

Spokojnych Świąt

Życzymy Państwu zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości, pogodnego nastroju oraz czasu spędzonego z najbliższymi. Seniorzy wraz z Kadrą

Dziennego Domu "Senior+" w Woli Karczewskiej
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook