godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

czerwiec 2020 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Pobudzamy pracę mózgu

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej uczestniczą w ćwiczeniach, których głównym zadaniem jest pobudzenie poszczególnych stref mózgu do lepszego funkcjonowania.

Urozmaicenie i wszechstronność to podstawowe zasady przy organizowaniu warsztatów dla naszych uczestników. Zróżnicowanie wykonywanych zadań powoduje aktywowanie obu półkul mózgowych. Najczęściej ćwiczone funkcje to: skupienie uwagi, pamięć, kojarzenie i selekcjonowanie informacji, analizowanie oraz logiczne myślenie.

Kreatywne łączenie elementów, labirynty, krzyżówki, puzzle, gry pamięciowe typu memory, sudoku, łamigłówki oraz ćwiczenia stymulujące funkcję językowe to cała gama możliwości, która pozwala na uzyskanie pozytywnych efektów w pracy z seniorami.

Dzięki systematyczności seniorzy cieszą się lepszą pamięcią, bardzo szybko odzyskują posiadane niegdyś umiejętności i kompetencje. Umysł szybko przyzwyczaja się do wytężonej pracy, dlatego też, gdy ćwiczą jedną rzecz, seniorzy zauważają, że inne również przychodzą coraz łatwiej.

Czytaj dalej...

Przepisy online - samo zdrowie

Drodzy Państwo ponieważ sezon " owocowy" w pełni, mamy dla Państwa propozycję - czas na zdrowy kisiel.
Domowy kisiel można zrobić z owoców sezonowych według upodobania ( my polecamy szczególnie truskawki).
Truskawki 0,5 kg na 1 l wody
Umyte i osuszone ( najlepiej ręcznikiem papierowy) owoce kroimy i gotujemy, doprawiamy cukrem trzcinowy i sokiem z cytryny ( 1 łyżeczka) następnie do szklanki wlewamy zimną wodę i dodajemy mąkę ziemniaczaną ( na litr kompotu dwie łyżki stołowe mąki). Całość dokładnie mieszamy wlewamy na gotującą wodę cały czas mieszając gotujemy 2 minuty

Czytaj dalej...

Nowe rabaty kwiatowe

Krzewy, lilie, hosty i tulipany zyskały nowe miejsce i będą zdobić wejście do budynku. Seniorzy szczęśliwi, już zaopiekowali się kwiatami i bardzo ochoczo je podlewają i  sadzą kolejne rośliny.

Czytaj dalej...

Seniorzy aktywni jak zawsze

  Seniorzy od 25.05.2020 wrócili do Dziennego Domu " Senior+"  powróciły wszystkie zajęci: artystyczne,taneczne, szycia i projektowania , spacery oraz  integracyjne. Rozpoczęliśmy  również sezon ogniskowy oraz hortiterapii.  Szykujemy się do przedstawienia dla dzieci , które odbędzie się w wersji online. Dbamy o bezpieczeństwo ale dbamy też o powrót do "normalności".

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook