wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

lipiec 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Eksperymenty chemiczne

Dzisiaj nasi Seniorzy uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych " Niesamowite eksperymenty chemiczne" . Zajęcia prowadzone były przez młodych ludzi ( Natalię , Wiktorię, Zofię i Wiktora) , których fascynuje chemia pod każdą postacią. Swoją pasją zarazili naszych uczestników , którzy ( jak widać) doskonale się bawili tworząc mieszanki (nie)wybuchowe.

Czytaj dalej...

"Mazur" i "Świdermajer" - wycieczka

Po sąsiedzku Wyjazd do kina i oglądanie filmu o "Tańcach polskich"- w roli głównej - "Mazur". Seniorzy uczestniczyli również w warsztatach tworzenia świdermajerów, poznając ich historię i charakterystyczne elementy budowy.Uczestnicy obejrzeli wystawę fotografii artystycznych a na koniec wybrali się na pyszne lody. Upały to żadna przeszkoda gdy są chęci do poznawania i doświadczania tego co nowe . Dziękujemy za super współpracę MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W JÓZEFOWIE.

Czytaj dalej...

Pielęgnacja ogrodu

Miłośnicy roślin w akcji przesadzają, podlewają i dbają oto aby żadna roślinka się nie zmarnowała. Jedna z teorii głosi,że miłość i uczucia jakie okazuje się rośliną sprawiają, że lepiej rosną - obstawiamy, że za rok będzie tutaj dżungla , ponieważ Seniorzy zostawiają tutaj całe swoje serce.

Czytaj dalej...

Warsztaty pieczenie chleba

Dzisiaj odbyły się w Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej warsztaty z pieczenia chleba rwanego z dodatkiem czosnku oraz bazylii. Warsztaty poprowadziła Adriana Metera. Gościem specjalnym był Pan Wicewójt Tomasz Kostyra, który dzielnie wspierał poczynania naszych Seniorów. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.
Czytaj dalej...

Przygotowania do Dożynek

Do Dożynek pozostał praktycznie miesiąc, więc i przygotowania ruszyły pełną parą . Bedzie wiejsko, będzie sielsko i anielsko. Dzisiaj zajęcia artystyczne- powstają optymistyczne słoneczniki a lada moment przechodzimy do dekoracji kół wiejski. Bo estetyka i piękno zawsze przyciąga miłych gości .Czekać będziemy na Państwa w Rzakcie 25.08.2019 od 13.30 ze smakołykami . Organizator imprezy to Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Gmina Wiązowna.

Czytaj dalej...

"Bezpieczni 60+"

"Bezpieczny Senior" kolejny etap współpracy z Policją oraz Ministerstwem sprawia, że nasi Seniorzy są na bieżąco w kwestiach związanych z nowymi metodami oszukiwania osób starszych. Uczestnicy doskonale wiedzą gdzie i jak szukać pomocy, komu zgłosić próby wyłudzenia itd. Bezpieczny Senior to Senior świadomy i znający swoje prawa.

Czytaj dalej...

Sływ kajakowy, ognisko i wspólnie spędzony czas

Eko-Spływ zakończony ogniskiem łączącym pokolenia to kolejny duży projekt Koła Gospodyń Wiejskich w Zakręcie. Idea, jaka przyświecała Organizatorom to wspólna troska o ochronę środowiska na terenie Gminy Wiązowna. Tym razem zatroszczyliśmy się o rzekę Świder i jej koryto. Druga myśl przewodnia to zorganizowanie integracji dla wolontariuszy, którzy przez cały rok troszczą się o innych. Projekt został zorganizowany w ramach projektu wolontariackiego Banku Gospodarstwa Krajowego na czele z liderem Agnieszką Guszpit. W projekcie wzięła udział Rada Gminy Wiązowna na czele z Panią Przewodniczącą Renatą Falińską. Partnerami projektu były: Fundacja Mladiinfo Poland, UKS ORŁY Zakręt, Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, Dzienny Dom SENIOR+ w Woli Karczewskiej oraz Ochrona Środowiska Gminy Wiązowna. Spływ zorganizowała firma ART RIO. Wyspa Świder z Glinianki. Sponsorami wydarzenia były Piekarnie Cukiernie Putka oraz Delikatesy Jarton. Pyszne pierogi wykonała Pierogarnia u Aniołów Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W wydarzeniu wzięło udział 100 uczestników. Spływ kajakowy połączony ze oczyszczaniem Świdra zakończony dużym zbiorem odpadów.  Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" bardzo aktywnie angażowali się w działania  uczestniczyli w warsztatach ekologicznych a w trakcie ogniska pomagali w przygotowaniu posiłku dla  wolontariuszy.

Czytaj dalej...

Otwarcie Targowiska " Mój Rynek"

inf.ze strony TuWiązowna

Otwarcie targowiska ściągnęło do Wiązowny mnóstwo ludzi. Przybyły władze Powiat Otwocki i samorządu województwa, przedstawiciele służb mundurowych, a także wiele organizacji pozarządowych. Wykonawcy obiektu stawili się w komplecie, byli też gospodarze: wójt, radni i pracownicy @Zakład Gospodarki Komunalnej w Wiązownie - administratora targowiska. Sprzedawcy nie mogli narzekać na brak zainteresowania, bo kolejki ustawiały się niemal cały czas. Życzmy sobie, by tak było co sobotę!

Seniorzy przygotowali na tę okazję wspaniałe lawendowe ciasteczka i lemoniadę  , pomagali również w obsłudze stoiska z roślinami i udostępniali maskotki. we wszystkim pomagali wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Radiówku.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
facebook