wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

czerwiec 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

" Seniorzy na Orliki"

"Seniorzy na Orliki" nowy program skierowany dla osób +60, będzie prowadzony przez Pana Jacka Skwarę, którego dzisiaj zaprosiliśmy do Woli Karczewskiej. W spotkaniu brał udział również prezes Stowarzyszenia Seniorów "Bądźmy razem" Pan Waldemar Moniak.
Celem programu jest promowanie wśród seniorów aktywności fizycznej – jako leku na wszelkie dolegliwości i sposobu na pozostanie niezależnym przez długie lata – oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Organizatorom zależy również na tym, aby upowszechnić Orliki jako miejsca, w którym seniorzy pod okiem animatorów uczestniczą w bezpiecznych, dostosowanych do wieku i możliwości, zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Chcą także stworzyć warunki do wspólnego spędzania czasu osobom w zbliżonym wieku, nawiązania kontaktów oraz rozwijania wspólnych pasji i zainteresowań.
W ramach zajęć odbywać się będą zajęcia sportowo-rekreacyjne, wykłady i konsultacje dietetyczne oraz spotkania ze specjalistami w zależności od potrzeb Seniorów. Oczywiście Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej z chęcią zaangażują się w taką formę aktywności i z "Wigorem" rozpoczynają udział w zajęciach już 3.07.2019 r.  w Zakręcie pod okiem Pana Jacka.

Czytaj dalej...

Pamiętajcie o ogrodach

Seniorzy 2 lata temu zasadzili rośliny i teraz czekają co roku na moment kiedy one zakwitają, długo wyczekiwany czas - nadszedł i pierwsze lilie ukazały swoje piękno, wywołując radość na twarzach naszych kochanych Seniorów.

Czytaj dalej...

Trening kulinarny w pięknych fartuszkach

Wieści o umiejętnościach kulinarnych naszych Seniorów szybko się rozchodzą. Nasi uczestnicy dostali w prezencie piękne i kolorowe fartuchy kuchenne aby treningi kulinarne były jeszcze przyjemniejsze.Trening kulinarny :dzisiaj serwujemy biały barszcz oraz pulpety w sosie koperkowym z kaszą, dopełnieniem będzie mizeria

Czytaj dalej...

W "Lavendowej Dolinie"

Lawendowe ciasteczka, lawendowa Lemoniada, lawendowe mydełka, świece i cudowna lawendowa sól do kąpieli... Wspaniała rodzinna atmosfera. Niebawem grill jak na prawdziwą integrację przystało. Z Nami są dzisiaj nasze wspaniałe Panie :Łucja i Danusia z Koła Gospodyń Wiejskich, które zaprosiliśmy na wspólny wyjazd.

Czytaj dalej...

Wyjątkowe odwiedziny Ryszarda

Dzisiaj odwiedził Nas wyjątkowy gość Ryszard z mamą. Przyjechali żeby się pożegnać ale też otrzymaliśmy zapewnienie, że będziemy odwiedzani przez Rysia i jego mamę. Ryszarda wspieraliśmy przez cały 2018 r.w jego staraniach o pozyskiwanie środków na operację. Dzisiaj były łzy wzruszenia i mały podarunek, ciepły i miękki jak serca naszych kochanych Seniorów , którzy dopingują Rysiowi i jego całej rodzinie.

Czytaj dalej...

Debata na temat bezpieczeństwa z udziałem Seniorów

Seniorzy wraz z mieszkańcami Gminy aktywnie uczestniczą w debacie na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele policji a także Urzędu Gminy Wiązowna - Zastępca Wójta Pan Tomasz Kostyra. Odpowiadają na pytania, zapisują wnioski oraz szukają wspólnie z mieszkańcami rozwiązań zgłaszanych problemów.

Czytaj dalej...

"Rzepka"

Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej zorganizowali akcje promocyjną i oprawę techniczną fantastycznego przedstawienia "Rzepka" reż. Ewa Budny (profesjonalizm przed duże " P"). Aktorami byli rodzice przedszkolaków z Gminne Przedszkole ,,Pod Stumilowym Lasem" w Pęclinie . Cała sala bawiła się rewelacyjnie, oklaski, owacje na stojąco, wspólny taniec. Widownia poderwana z miejsca na równe nogi, niezależnie od wieku. Śmiech, chichotanie, rechotanie, a czasami wręcz kaskada śmiechu dzieci jak i dorosłych wypełniał całą Wolę Karczewską i niósł się daleko, daleko... być może nawet na całą Gminę. Największą radość sprawiła nam obecność dzieci i młodzieży wraz z rodzicami z Klubu " Razem z Nami" który działa pod skrzydłami "Stowarzyszenia Krokus- Wiązowna" (są cudowni) Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Czytaj dalej...

Seniorzy na "WiązLove"

Drodzy Państwo serdecznie dziękujemy za odwiedziny, za ciepłe słowa i pozytywne nastawienie. Było Nam niezmiernie miło Państwa u Nas gościć. Nie będziemy ukrywać, że wszystko kosztowało Nas mnóstwo pracy ale Warto było - właśnie dla Państwa. Cieszyło Nas Państwa towarzystwo, zdjęcia wśród roślin, uśmiech i życzliwość. Obiecujemy, że nie obniżymy poprzeczki i na kolejnych imprezach również uczynimy wszystko aby było ciekawie i oryginalnie. Pozdrawiamy sąsiadów, których bardzo cenimy i wspólnie tworzymy ciekawy ciąg stoisk.

Czytaj dalej...

O kangurach z Seniorami

Kolejne podróżnicze spotkanie w ramach realizowanego nowego cyklu spotkań podróżniczych organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna odbyło się w Dziennym Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej.

Małgorzata Bobrowska i Karolina Zakrzewska opowiedziały Seniorom o swoich podróżniczych przygodach i wielu spełnionych marzeniach. Przekazały dobrą radę uczestnikom spotkania, że wszystko zależy od tego jak bardzo się chce. Jeśli ktoś mocno pragnie podróżować, to nie trzeba się bać, wszystkie przeszkody tkwią w głowie.

 

Być może po tak inspirującym spotkaniu wśród Seniorów znajdą się niepokorne dusze, które złamią wszelkie stereotypy i wyruszą w daleką podróż spełniając swoje marzenia, bo przecież marzenia są po to aby je spełniać.

Dzisiejsze spotkanie było wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa, w naszych zbiorach znajduje się wiele pozycji o tematyce podróżniczej. Książki te pisane są przez podróżników, pasjonatów przygód i aktywnego stylu życia, mogą stanowić cenne źródło inspiracji do planowanych wypraw, pomogą w odkrywaniu nowych nieznanych miejsc. A tym, którzy nie mogą już podróżować ze względów zdrowotnych książki pomogą przeżyć niezapomnianą przygodę podczas lektury, która mamy nadzieję pozostanie na długo w pamięci i chodź na chwilę pomoże przenieść się w dalekie nieznane miejsca.

Tekst i foto: M.B.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook