wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

styczeń 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Jarskie pyszności

 Seniorzy z Dziennego Domu " Senior+" oraz Wolontariusze z Centrum wolontariatu w Radiówku  rozpoczęli wspólne treningi kulinarne międzypokoleniowe - na pierwszy ogień carpaccio z buraków i fetą , surówka i pierogi z soczewicą. Zarówno młodzież jak i Seniorzy są bardzo zadowoleni ze wspólnych smakowitych efektów swojej pracy.

 

Czytaj dalej...

Maski, maski ...

 "W maskach wszyscy są sobie równi. Arystokrata i biedak, kupiec i rzemieślnik, strażnik i rzezimieszek, urzędnik i artysta, pani domu i służąca, zakonnica i kurtyzana, rzeźnik i skryba, rybak i marynarz, żołnierz i szpieg, panna i mężatka, kawaler i wdowiec..."

Zakładając maskę towarzyszy nam anonimowość i tajemniczość , jesteśmy nie do rozpoznania. Seniorzy założą swoje maski już 8 lutego podczas Balu Karnawałowego.

Czytaj dalej...

Dzień babci i Dziadka

W dniu dzisiejszym w Gminne Przedszkole ,,Pod Stumilowym Lasem" w Pęclinie odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka na który zostali zaproszeni Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej, Seniorzy ze Stowarzyszenia " Bądźmy Razem" oraz Seniorzy z Domu Opieki " Iwona". Głównym punktem uroczystości były Jasełka, po których dzieci wręczyły Seniorom własnoręcznie przygotowane prezenty.Po części artystycznej Seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.To był wyjątkowy dzień,zarówno dzieci jak i Seniorzy przeżyli go bardzo osobiście , międzypokoleniowe spotkanie obfitowało w uśmiechy, radość ale też pojawiły się łzy wzruszenia. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, Kadrze i dzieciom za tak miła niespodziankę.

Czytaj dalej...

Wspólne Kolędowanie

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” zorganizowali wspólne kolędowanie dla mieszkańców i przyjaciół Domu.Zaprezentowali montaż słowno-muzyczny dla gości. Dodatkową atrakcją był występ naszych przyjaciół z Klubu Seniora z Garwolina oraz zespołu " Wiejskie Klimaty" z Gliny. Wspólne śpiewanie kolęd tych znanych i tych nieco zapomnianych,zapach domowego ciasta, goździków i gorącej zimowej herbaty był dopełnieniem wspaniałej rodzinnej atmosfery. Dziękujemy również za wiele ciepłych słów, które padły na koniec, za docenienie pracy Seniorów i Kadry.

Czytaj dalej...

Seniorzy i Wolontariusze wspólnie wspierali WOŚP

Wolontariat Międzypokoleniowy... Tutaj w Gminie Wiązowna nikt nie pyta czy warto wspierać WOŚP? Tutaj jednoczą się siły, starsi i młodsi... Przygotowują ciasta, malują prace na aukcje, gotują zimową herbatę...ozdabiają buźki... Śmieją się i dbają o siebie nawzajem... Wspólnie cieszą się kiedy do puszki wpadają pieniądze... Lub kiedy słyszą, że ciasta są fantastyczne... gdy ktoś przychodzi po dokładkę Są momenty wzruszenia kiedy babcie działają wspólnie z wnukami... Rodzinnie... Dzisiaj połączyli się Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej Stowarzyszenie Seniorów "Bądźmy razem" Klub Senior + w Woli Karczewskiej oraz Centrum Wolontariatu - Radiówek . A wszystko to przy wsparciu Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie który organizował dzisiejszą imprezę. Dodatkowo Seniorzy z Dziennego Domu " Senior+" przygotowali prace plastyczne , które zostały wylicytowane na łączną kwotę 280 zł.

 

Czytaj dalej...

Warsztaty etnograficzne

Seniorzy rozpoczęli cykliczny udział w warsztatach etnograficznych, których celem wzbogacenie wiedzy z zakresu historii, kultury, sztuki i dziedzictwa kulturowego, a także rozwijanie motywacji poznawczej, rozbudzanie zdolności manualnych i twórczych. Efekty warsztatów będą mogli Państwo podziwiać m.in. w trakcie WOŚP- część prac będzie można nabyć , tym samym wspierając działania Orkiestry.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook