wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

grudzień 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Przygotowania do Balu

Kochani paznokcie zrobione, fryzury ułożone, sala gotowa . Co roku witamy Nowy Rok w naszym super składzie, łączymy się z wyspami Line Island (m.in. Wyspa Karoliny) i odliczam ok 11.00 - 12.00 więc jesteśmy światowi. 31.12. 2019 będą z Nami nasi Wolontariusze Międzypokoleniowi Będzie się działo.

Czytaj dalej...

Wigilia - Magiczny czas

Nie ma większej radości niż spoglądanie na wzruszenie naszych uczestników i ich oczy pełne łez szczęścia.

 

W Dzień Bożego Narodzenia

Zdzisław Kunstman


Wszystko jest, jak przed rokiem:
na szybach srebrne kwiaty
i ten sam obraz w ramach okien;
świat biały, jak opłatek...

Będzie wilia! - Uśmiechną się ludzie,
do świątecznej zasiądą wieczerzy -
błogosławiony grudzień!
"W żłobie leży - któż pobieży..."

Pomyśl: na cudzej ziemi wśród obcych,
tacy jak ty młodzi chłopcy
i małe dziewczęta
zaśpiewają tę samą kolędę.

Pamiętaj: będą
ludzie smutni, opuszczeni,
niepotrzebni nikomu -
i nikt z nimi słowa nie zamieni,
nie zaprosi do swego domu...

Weź do ręki biały opłatek,
choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić -
i życz szczęścia całemu światu
niech się wszystkie serca rozweselą!

Czytaj dalej...

Seniorzy dla Hospicjum

Niewiele osób potrafi się tak dzielić jak Seniorzy. Dekoracje, które Państwo wykonali sami postanowili przekazać dalej "Dajmy komuś, kogo uraduje". Zaprosiliśmy zatem dodatkowo Wolontariat Międzypokoleniowy działający z Nami i spakowaliśmy właśnie paczkę, która powędruje do Hospicjum w Siedlcach. Bo w życiu chodzi o szczerość, miłość i dobro.

Czytaj dalej...

Z miłością dla Hani

Miłość Nasi Seniorzy uszyli torby dla Hani na zamówienie .Torby pojadą na drugi koniec Polski i będą prezentami od serca . Moi Państwo ale miłość zawsze wraca. Otrzymaliśmy od Hani i jej mamy piękne pierniki i anioła, który będzie Nam dodawał skrzydeł w kolejnych działaniach.

Czytaj dalej...

"Biała wstązka" spotkanie z mecenasem oraz psychologiem

Wczoraj było podsumowanie wielu działań w ramach "Białej Wstążki" my natomiast nadal prowadzimy warsztaty, wykłady, porady i konsultacje. #Lepiejprzytul Dzisiaj odbyła się kontynuacja warsztatów psychologicznych z psycholożką Magdaleną Radoń, wykłady i porady prawne prowadził również mecenas Marcin Bandura. Wiedzy na temat przemocy, sposób jej zapobiegania, miejsc gdzie możemy otrzymać wsparcie i warsztatów : z komunikacji oraz konstruktywnego wyrażania złości nigdy zbyt wiele.

Czytaj dalej...

Wygrana w konkursie "Eko-Stroik"

Konkurs na "Eko Stroik" w kategorii +19 nasze Panie były bezkonkurencyjne zajmując I i II miejsce. Prace wykonała Pani Maria (filcowy konik) oraz i Pani Krystyna (choinki i bombki z miniaturowych szyszek)-małe dzieła sztuki. Dodatkowo Seniorzy zostali docenieni za pracę grupowe choinka origami, wieniec świąteczny z papieru oraz szyszek z dodatkiem cynamonu, pomarańczy itd. Brawa dla niesamowicie zdolnych mieszkańców naszej Gminy.

Czytaj dalej...

MIŚ "Lepiej przytul" dla Seniorów - nagroda za pracę zbiorową

Drodzy Państwo w tym wyjątkowym dniu nastąpiło podsumowanie wyjątkowej akcji "Biała wstążka" #Lepiejprzytul Seniorzy po warsztatach z psycholożką Magdaleną Radoń zdecydowali się zaangażować w konkurs plastyczny i stworzyli plakat "Każdy z Nas jest Misiem". Zostali docenieni za swoje zaangażowanie i przekaz, bo każdy miś chce być :kochany, akceptowany, szanowany. W konkursie udział wzięli :Pan Andrzej, Pani Antonina,Pani Grażyna, Pani Krystyna, Pani Teresa. Gratulujemy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook