wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

październik 2019 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Seniorzy przeciw przemocy

Jednoczy się cała Gmina Wiązowna , jednoczą się Seniorzy bowiem „Biała Wstążka” to międzynarodowa akcja, która ma na celu zatrzymanie się przy słowie"Przemoc" na dłużej .Pozwala zobaczyć czym "ona" jest ? jakie są jej rodzaje? gdzie i jak szukać pomocy i wsparcia?
Kampania w naszej Gminie obejmie szkoły, przedszkola, instytucje, jednostki, obejmie wszystkich mieszkańców. Oprócz prelekcji, warsztatów , porad prawnych i psychologicznych, przedstawień, każdy z Państwa będzie mógł nosić białą wstążkę jako symbol sprzeciwu wobec przemocy, symbol ten jest deklaracją, że nie będziemy stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy.
Wstążki dzisiaj przygotowywali Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej,którzy aktywnie wpierają akcję . W Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej odbędzie się również spotkanie z psychologiem oraz prawnikiem, będzie wykład ale też porady indywidualne ( 9.12.2019) . Wstążki będą Państwu przypinać wolontariusze z Centrum Wolontariatu - Radiówek .

Czytaj dalej...

"Wiąz Seniorów"

Dzisiaj zasadziliśmy wyjątkowe drzewo "Wiąz Seniorów", otrzymaliśmy go od Pana Wójta Janusz Budny podczas Dnia Otwartego . To drzewo będzie naszą historią, będziemy o niego dbać aby było piękne, zdrowe i duże i aby przypominało wszystkim o tym, że jest takie miejsce gdzie Seniorzy są szczęśliwi, tym miejscem jest Gmina Wiązowna. W otoczeniu drzew zasadziliśmy również kolejną "porcję" tulipanów, krokusów i narcyzów, które tak cudownie zwiastują nam wiosnę.

Czytaj dalej...

70- lecie Biblioteki w Gminie Wiązowna

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna obchodzi 70-lecie swojej działalności .Z tej okazji pragniemy złożyć najszerdecznniejsze życzenia Pani Dyrektor Marzena Kopka i wszystkim pracownikom biblioteki. Doceniamy Państwa trud, zaangażowanie i serce jakie wkładacie w swoją pracę. Dziękujemy tym samym za wspólne akcje i działania, promowanie czytelnictwa i życzymy sobie kolejnych lat pełnych współpracy. Całym <3 z Wami Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej.

Czytaj dalej...

Dzień otwarty w DD " Senior+"

Seniorzy z Dziennego Domu " Senior+" zaprosili , mieszkańców i przyjaciół na tzw. "Dzień Otwarty" każdy mógł skorzystać z bogatej oferty. W części wykładowej goście mogli zapoznać się z działaniami Seniorów funkcjonowaniem domu , uczestniczyć w wykładzie fizjoterapeutki połączonym z ćwiczeniami dla wszystkich , wykładzie dietetyczki oraz animatora sportu. Uczestniczy zapoznali się również ze sposobami zapobiegania chorobom cywilizacyjnym głównie chorobom serca, prelekcję bowiem poprowadził lekarz kardiolog. Podczas Dnia otwartego goście mogli również skorzystać z indywidualnych spotkań ze specjalistami: dokonać pomiaru masy i składu ciała i zmierzyć cukier i ciśnienie. Każdy mógł uczestniczyć również warsztatach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz zajrzeć na Stoisko Biblioteki Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna,która przeprowadziła akcję " podaruj wiersz". W części artystycznej natomiast uczestnicy DD "Senior +" zaprezentowali umiejętności recytatorskie , taneczne oraz zaprezentowali pokaz mody . W tym dniu odbyła się również zbiórka charytatywna dla Hani Gieprady , która wraz z mamą Arkadiusz Ewelina Gieparda dzielnie nam towarzyszyła w trakcie uroczystości. Środki pozyskiwane zostały dzięki przygotowanym przez Seniorów maskotkom i torbom ekologicznym, które goście nabywali.
Był to też dzień podsumowań i nagród dla Seniorów za aktywny udział w akcji " Seniorzy na Orliki" 9 Dziękujemy Jacek Skwara oraz podsumowanie kursu szycia dziękujemy LGD Natura i Kultura , zakończonego otrzymaniem certyfikatów.
Był czas na życzenia, ciepłych słowa , łez wzruszenia i radości , których dostarczyli nam nasi przyjaciele. Po głośnym sto lat wszyscy raczyli się tortem a na koniec uczestniczyli w koncercie zespołu " Kądziołeczka " z Osiecka, Seniorów z Garwolina oraz zespołu " Strefa Ciszy". Dla Nas wszystkich był to niesamowity dzień .Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność.

Czytaj dalej...

Korki dla fundacji

Drodzy Państwo dla każdego kto ma dla zwierząt kierowana jest ta akcja. Seniorzy z Dzienny Dom "Senior+" w Woli Karczewskiej , wolontariusze z Centrum Wolontariatu - Radiówek oraz Wolontariat Międzypokoleniowy organizują zbiórkę korków, pierwszy transport już wyjechał. Zapraszamy wszystkich Państwa do zaangażowania się we wspólne działanie. Zebrane korki można zostawiać do Woli Karczewskiej w DD "Senior+" albo zadzwonić i wówczas je odbierzemy

Czytaj dalej...

" Sztafeta pokoleń" - Bal integracyjny

A już dzisiaj Bal i Profilaktyka zarazem. Seniorzy i Seniorki popierają życie bez nałogów i udowadniają, że można bawić się na trzeźwo , tym razem czas spędzimy ze Stowarzyszeniem Krokus oraz Klubem "Senior+" Poniżej wiersz stworzony przez naszych uczestników.

Czytaj dalej...

Fanty na loterię dla mieszkańców Kopek

Seniorzy sami zaproponowali a następnie wybrali poduszki, torby, maskotki i obrazy po czym przekazali je na ręce sołtysa Pana Roberta Kuneckiego. Chcemy tym samym wesprzeć Państwa akcję charytatywną organizowaną przez mieszkańców Kopki w Dolinie Świdra. Dopingujemy Was, trzymamy za Was kciuki i bardzo się cieszymy, że w sobotę będziemy u Was gościć.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
facebook