wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

sierpień 2018 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Najważniejsza jest Profilaktyka

Seniorzy Dziennego Domu " Senior-WIGOR " uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Policji oraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Otwock. Zapoznali się z teorią w przypadku postępowania w przypadku zagubienia się ( praktyka odbędzie się niebawem). Seniorzy otrzymali również niezbędne informacje w ramach akcji " Seniorze- Nie daj się". Druga część spotkania dotyczyła profilaktyki związanej z zabezpieczeniem się przed kleszczami. Seniorzy dowiedzieli się również jak postępować w sytuacji ukąszenia przez kleszcza, jakie podjąć działania aby uchronić się m.in przed boreliozą.

1a.jpg

2a.jpg

 

3a.jpg

4a.jpg

 

 

 

Czytaj dalej...

Zapraszamy na Narodowe Czytanie

Narodowe czytanie - już 08.09.2018 będzie to kolejna wspólna akcja zainicjowana z Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, Podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Radiówku oraz Wolontariuszami z Centrum Wolontariatu działającego w ramach Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiązowna. Seniorzy ( z czego bardzo się cieszą) zostali zaproszeni do doczytania fragmentu " Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, czytać będą nie dość, że w doborowym towarzystwie to jeszcze dla mieszkańców Gminy Wiązowna ( w tym dla swoich bliskich: dzieci, wnuków , przyjaciół i znajomych) oraz przybyłych gości, jak mówią "To dla Nas zaszczyt" - Zapraszamy zatem Państwa do wspólnego spędzenia czasu. Szczegóły na stronie Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna
https://www.facebook.com/events/290383721697660/

narodowe czytanie.jpg

Czytaj dalej...

Kulinarne pyszności w trakcie Dożynek

 Seniorzy z Dziennego Domu "Senior - WIGOR" słyną na terenie Gminy  Gminy Wiązowna  z kulinarnych działań. Podopieczni Domu tym razem z okazji Dożynek przygotowali pyszne dżemy w  sześciu smakach, które serwowali z naleśnikami . Stoisko cieszyło się bardzo dużym uznaniem a nasi Seniorzy zebrali mnóstwo pochwał na  temat swoich talentów kulinarnych. Wszyscy  brali również udział w uroczystej Mszy św, oraz występach artystycznych.

naleśniki4.jpg

nalesniki6.jpg

 

 

 

naleśniki 1.jpg

 

nalesniki2.jpg

 

Czytaj dalej...

Dożynki w Gliniance - Serdecznie Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich Państwa bardzo serdecznie na stoisko Dziennego Domu "Senior- WIGOR" gdzie będziemy serwować "Naleśnikowe Zawijasy" z dżemami domowej roboty; brzoskwinie,śliwki, jabłuszka - już się duszą . Zapraszamy również na kompot , który ( liczymy na to <nie>skromnie) sprawi ,że Państwa kubki smakowe oszaleją z zachwytu. Dodamy tylko, że będzie jak " u babci i dziadka " czyli z sercem , uśmiechem i serdecznością.Dożynki - Glinianka odbędą się w dniu 26.08.2018 od 14.00-17.00.

Dożynki_2018_Plakatwew.png

2.JPG

4.JPG

Czytaj dalej...

Trening umiejetności społecznych

Trening umiejętności społeczny - Czasem rożne czynności czy działania wydają się nam " takie" oczywiste. Tymczasem nawiązanie dobrych relacji z nowo spotkanymi osobami, przejazdy komunikacją, organizacja i rozwiązywanie " swoich spraw" w rożnego rodzaju instytucjach, może przysporzyć sporo trudności, dlatego też wszyscy uczą się dbania o potrzeby swoje i innych, proszenia o pomoc.Wszystko to jest okraszone wspólną integracją.

trening 1.JPG

trening2.JPG

 

trening3.JPG

Czytaj dalej...

Kurs internetowy dla Seniorów

Seniorzy Dziennego Domu "Senior- WIGOR" oraz mieszkańcy Gminy Wiązowna  uczestniczą w kursie informatycznym  skierowanym dla osób po 60 r.ż. W działania  angażują się również  wolontariusze z Centrum Wolontariatu działającego w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie. Seniorzy oprócz poszerzania swojej wiedzy  integrują się również, pomagają sobie nawzajem i wspierają się we wspólnych działaniach.  Kurs potrwa do początku września. Wspólne działania są wynikiem porozumienia z Fundacją Animacja z którą współpracujemy.

ANIMACJA 1.jpg

 

animacja 3.jpg

ANIMACJA2.jpg

Czytaj dalej...

Sekretne życie zwierząt

Dzisiaj odwiedzili nas niezwykli goście - Pani Ania wraz z dwiema fretkami. Seniorzy poznali osobiście zwierzaki, poszerzyli wiedzę z zakresu życia tych niezwykłych drapieżników. Każda z osób mogła zadać pytanie i pogłaskać "Iwonę" lub "Borysa"- jak widać na zamieszczonych fotografiach Seniorom sprawi to moc radości.

fretki4.jpg

fretki2.jpg

fretki3.jpg

fretki.jpg

Czytaj dalej...

Miedzypokoleniowe Podchody

Dzisiaj był czas na Podchody - Seniorzy zorganizowali poszczególne zadania,przygotowali opisy, magiczne koperty. Dzieci bawiły się FANTASTYCZNIE !!!! a My już obmyślamy co przygotujemy w przyszłym tygodniu. Międzypokoleniowe działania są najlepsze na świecie.

podchody 1.jpg

 

podchody 2.jpg

 

podchody 3.jpg

Czytaj dalej...

Seniorzy dla Dzieci w ramach akcji " Wakacje blisko domu"

W ramach akcji "WAKACJE BLISKO DOMU" realizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury W Wiązownie - Nasi Wspaniali Seniorzy przygotowali dla dzieci pyszne naleśniki. Otrzymali brawa, uśmiechy dzieci, słowa podziękowania. Najcudowniejsze jest to, że proszą o dokładkę- Czyli smakowało. Na przyszły tydzień mamy nowe,ciekawe atrakcje dla naszych milusińskich.

a2.jpg

 

a3.jpg

a1.jpg

Czytaj dalej...

Kurs komputerowy dla Seniorów

 Już od 16 sierpnia rusza już kurs informatyczny dla Seniorów w ramach projektu "Praga Gada po sąsiedzku". Seniorzy nabędą umiejętności z zakresu korzystania z Internetu, tworzenia zawartości i publikowania. wszystko odbędzie sie przy wsparciu  wolontariuszy z Centrum Wolontariatu działającego w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

kurs informatyczny.jpg

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook