wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

czerwiec 2018 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Magia Decoupage

"Decoupage - zaczarowany świat serc".  W ramach spotkań z  wyjątkowymi ludźmi - swoją obecnością zaszczyciła  Nas Pani Ewa Mandziak, która przeprowadziła  zajęcia z techniki decoupage . Seniorzy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach a wykonane prace postanowili ofiarować swoim bliskim.  Serdecznie dziękujemy  za swój czas i podzielenie się doświadczeniem.

ewa mandziak.jpg

 

ewa mandziak 2.jpg

ewa mandziak 3.jpg

ewa mandziak 4.jpg

Czytaj dalej...

Muzyczne rozmaitości - pomiędzy dźwiekami

Seniorzy  brali udział  w wydarzeniu artystycznym zorganizowanym przez Chór Mienia River ,pt „Piosenka jest dobra na wszystko…”. Był to koncert, podsumowujący rok pracy chórzystów, pod kierownictwem dyrygentki prowadzącej Chór Anny Waligóry Tarnowskiej.

Niezwykle barwny, urozmaicony kompozycyjnie koncert uzupełniały słowa komentarza, które sprytnie połączyły wszystkie utwory w jedną całość. Wybrzmiały takie utwory jak: „Czerwone Jabłuszko”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą”, a nawet znana z bajki Kraina Lodu piosenka „Miłość stanęła w drzwiach”, jak również „We are the World”, „Everybody needs somebody” i wiele, wiele innych. Seniorzy  zachwyceni opuszczali salę  koncertową.

chor mienia river.jpg

 

mienia river 2.jpg

mienia river3.jpg

 

 

Czytaj dalej...

Poznajemy dobra narodowe Warszawy

"Autobus czerwony
A w nim ludzie, choćby każdy z was
Wszyscy patrzą, jakby pierwszy raz
Zobaczyli miasto swe
Wszyscy patrzą, jakby pierwszy raz
Zobaczyli miasto swe..."

 Seniorzy uczestniczyli w wycieczce  do Warszawy w celu  poznania dóbr narodowych stolicy. Wyprawa rozpoczęła się  od zwiedzania Pragi od ulicy Ząbkowskiej, Brzeskiej po Bazar Różyckiego. Następnie z perspektywy Alei Zielenieckiej podziwialiśmy Park Skaryszewski , Stadion Narodowy. Nowym Światem przetarliśmy szlak aż do Placu Zamkowego.   Po drodze zapoznaliśmy się z historią Grobu Nieznanego Żołnierza i Parku Saskiego. Ostatecznie dotarliśmy do Łazienek Królewskich i podczas spaceru podziwialiśmy ich piękno. Po przeżyciach estetycznych przyszła pora na obiad. Zostaliśmy poczęstowani tradycyjnym warszawskim daniem - Pyzami z okrasą.

 

praga 3.JPG

 

praga 1.JPG

 

praga2.JPG

 

praga4.JPG

 

praga5.JPG

 

praga6.jpg

Czytaj dalej...

Integracja i wspólne działanie z Domem Dziennego Pobytu "Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej"

Każde spotkanie  z drugim człowiekiem to wielka radość. Tak też było  podczas wizyty uczestników naszego Domu z Seniorami z Domu Dziennego Pobytu "Caritas  Diecezji Warszawsko- Praskiej". Wspólna modlitwa w kaplicy była bardzo dobrym początkiem wspólnego spotkania. Gościnność i otwarte serca to niepowtarzalne atuty wizyty , która  pozostanie w naszej pamięci. Jest dla nas zachętą  i naturalną potrzebą kontynuacji  dalszych spotkań.

caritas.JPG

 

caritas 33.JPG

caritas2.JPG

 

Czytaj dalej...

Rysiu - Nasz Wojownik

Dzisiaj odbyło się spotkanie z naszym Wojownikiem, którego wspieramy w jego w walce o powrót do zdrowia.Przekazaliśmy to co udało nam się zdobyć w trakcie akcji charytatywnych- ale to nie koniec RYSIU jesteśmy z Tobą i nadal będziemy Cię wspierać !

RYSIU NASZ WOJOWNIK.jpg

 

RYSIU NASZ WOJOWNIK4.jpg

 

RYSIU NASZ WOJOWNIK1.jpg

Czytaj dalej...

III Wiązowski Jarmark Artystów Rękodzielników i Zdrowej Żywność

Seniorzy Dziennego Domu "Senior- WIGOR" przygotowali pierogi domowej "roboty" na stoisko zwane "Festiwalem Pierogów". Wszyscy , którzy zechcieli odwiedzić nasz  kącik mogli  delektować się pierogami  : z mięsem ,  z kaszą , z białym serem , ruskimi oraz gruzińskimi. Deser natomiast składam się z domowego ciasta do wyboru do koloru , każdy wędrowiec mógł ugasić  pragnienie orzeźwiająca  wodą smakową z mięta i owocami cytrusowymi.  Największą nagrodą dla naszych  Seniorów było docenienie przez  odwiedzających , mnóstwo ciepłych  słów i zachwytów na pierogami i ciastem, padały pytania o sekretne przepisy- było wspaniale . Na koniec odbyło się losowanie voucherów   m.in wejściówki do kina, bon na usługi kosmetyczne  czy też kolację do Hotelu Brant. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i zapraszamy ponownie. Serdecznie dziękujemy wszystkim firmą  oraz  osobą prywatnym za pomoc  w organizacji tego przedsięwzięcia - podziękowania również  dla  Wolontariuszy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie za  pomoc i wsparcie.

 

senior - wigor.jpg

 

senior4.jpg

 

senior3.jpg

 

senior5.jpg

Czytaj dalej...

Akcja "Bezpieczne wakacje"

Kolejny raz  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiązownie  zorganizował Piknik z cyklu „Bezpieczne wakacje” dla dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu naszej gminy. Tym razem informacjami na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji dzielili się funkcjonariusze policji.Piknik odbył się na terenie Domu Kultury w Woli Karczewskiej. Gościli nas Seniorzy z Dziennego Domu Senior-WIGOR razem z Wolontariuszami. Przygotowali oni przedstawienie , wiersze  i rymowanki.  Następnie Funkcjonariusze KPP w Otwocku i KP w Józefowie oraz PP w Wiązownie zaprezentowali wykład na temat zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń, których trzeba unikać podczas wakacji i nie tylko.

bezpieczne wakacje 1.jpg

bezpieczne wakacje.jpg

Czytaj dalej...

Piękno w zdjęciach zaklęte

 Sekcja Fotograficzna działająca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie wspólnie z Seniorami Dziennego Domu " Senior- WIGOR" przygotowują  wystawę  fotograficzno- artystyczną. Seniorzy uczestniczyli zatem w sesji fotograficznej, wspólna integracja i spędzony czas  przyniósł mnóstwo szczerego i serdecznego uśmiechu zarówno u modeli jak i  fotografów. Wszyscy czekamy na efekty, możemy jednak zdradzić , iż pierwsze zdjęcia jakie już otrzymaliśmy- są zachwycające. Dziękujemy!

 

zdjęcia GOK1.jpg

zdjęcia gok 2.jpg

zdjęcia Gok 3.jpg

zdjecia gok.jpg

Czytaj dalej...

" Rozmowy z drzewami " - spotkanie z autorką Weroniką Dąbrowską

 W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Panią Weroniką Dąbrowską autorką książki " Rozmowy z drzewami". Seniorzy zapoznali się z dawnymi wierzeniami związanymi z tematem drzew, jak również  usłyszeli o  wpływie poszczególnych roślin na nasze samopoczucie. Temat bardzo zaciekawił uczestników, co objawiało się ilością zadawanych pytań. Wszyscy wspólnie uznali ,że w najbliższym czasie udajemy się na spacer do lasu aby poprzytulać się do drzew. Serdecznie dziękujemy  Bibliotece Publicznej  Gminy Wiązowna jak też samej autorce książki za wspaniałą  i owocną współpracę.

drzewo 1.JPG

dzrewo 3.JPG

 

drzewo 2.JPG

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook