wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Świąteczna radość pomagania

W imieniu organizatorów zapraszamy na wydarzenie  „Wspólne ubieranie choinki”, które odbędzie się w niedzielę (9 grudnia br.) w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie. Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 13.00.

Tym wydarzeniem zainaugurujemy kolejną edycję akcji „Świąteczna Radość Pomagania”. Co roku wybieramy małego bohatera, do pomocy któremu namawiamy mieszkańców naszej gminy. W tym roku naszym bohaterem będzie Hania Gieparda. Hania ma prawie dwa lata. Ze swoimi rodzicami mieszka w Czarnówce. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. To poważna, zagrażająca życiu choroba, często nazywana genetycznym mordercą dzieci. Na skutek nieprawidłowej pracy komórek w rdzeniu kręgowym, które powinny przekazywać bodźce ruchowe do mięśni, dochodzi do ich zaniku. Zanikają również mięśnie odpowiedzialne za przełykanie i oddychanie. Chorzy na SMA1 w szybkim czasie tracą możliwość ruchu – są leżący, tracą możliwość samodzielnego oddychania i przełykania, wymagają 24-godzinnej opieki.

Podczas wydarzenia w Gminnym Parku Centrum poznamy Hanię oraz poprzednich bohaterów akcji Członków Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy!”, Teosia Górskiego, Rysia Nawrockiego.

Jak tylko zapadnie zmrok, przy dźwiękach kolędy, rozbłysną sztuczne ognie i nastąpi zapalenie światełek na wiązowskiej choince. Będzie nam miło spotkać się z Państwem w tym czasie, wspólnie kolędować i złożyć sobie wzajemnie bożonarodzeniowe życzenia.

Seniorzy zapraszają na swoje stoisko na którym królować będą smakowite ciasta  i gorąca  świąteczna herbata z pomarańczami. 

 

wspolne-ubieranie-choinki-svg-1.png

 

 

 

facebook