godło flagawiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Kalendarium wydarzeń w Dziennym Domu "Senior-WIGOR" w miesiącu czerwcu 2016 r.

Miesiąc czerwiec w Dziennym Domu "Senior-WIGOR" w Woli Karczewskiej można uznać za miesiąc bogaty w różnorodne i ciekawe wydarzenia. Bogata oferta skierowana do Uczestników Domu jak i do Seniorów przyjęta była z radością i zadowoleniem.  

Tak więc w miesiącu czerwcu odbyły się następujące imprezy:

  1. Dnia 9.06.2016 r. - "Otwarte popołudnie" spotkanie z około 60- osobową grupą Seniorów ze Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" i prezentacja Dziennego Domu "Senior-WIGOR".
  2. Dnia 20.06.br. - Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Gliniance i prezentacja montażu słowno-muzyczego nt. afirmacji życia.
  3. Dnia 21.06. br. - Spotkanie autorskie z pisarką Panią Jolantą Szwalbe wraz z prelekcją zatytułowaną "Umiej cieszyć się życiem", w której poruszono takie tematy jak odnaleźć źródło radości i życia oraz jak zestarzeć się z wdziękiem. Dodatkowym, miłym akcentem spotkania była niezapowiedziana wizyta Pani Mieczysławy Łysik – mieszkanki Żanęcina, autorki książki biograficznej relacjonującej deportację i pobyt na Syberii w latach 1940-1946. Pani Mieczysława przyjęła zaproszenie na następne autorskie spotkanie w ustalonym terminie.
  4. Dnia 23.06.br. - Otwarte popołudnie w Dziennym Domu "Senior-WIGOR" i piknik pod hasłem "Nasza rodzina to my". Podczas spotkania goście - członkowie rodzin naszych Uczestników obejrzeli Dom i zapoznali się z ofertą programową. Wszystkim towarzyszyła radosna, biesiadna atmosfera. Wspólna kolacja z grilla, śpiew a nawet tańce przy akompaniamencie harmonii to dodatkowe atuty, które niewątpliwie wzmacniają chęć do aktywnści i radosnego przeżywania życia. Na szczególną uwagę i  wdzięczność zasługują wolontariusze z Centrum Wolontariatu oraz pracownicy Domu, którzy wspólnie z wielkim poświęceniem przygotowali spotkanie.
  5. Dnia 30.06.br. - Wycieczka do Otwocka na lody. Seniorzy z własnej inicjatywy zorganizowali wycieczkę komunikacją miejską do Otwocka. Lody smakowały, humory dopisywały. Wyrazili chęć ponownych wyjazdów.

 

facebook