wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2018 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

 W ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Seniorzy zapoznali się z nowościami rynkowy jak też wybrali audiobooki, których wysłuchają w naszej strefie relaksu w Dziennym Domu "Senior- WIGOR". Serdecznie dziękujemy  Pani Dyrektor i Pracownikom  Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna za zorganizowanie spotkania .

 

lekcja biblioteczna.jpg

lekcja biblioteczna 2.jpg

 

Czytaj dalej...

„Tuaregowie – błękitni żeglarze pustyni”

Dzisiaj Seniorzy Dziennego Domu " Senior- WIGOR" uczestniczyli w Wystawie zatytułowanej „Tuaregowie – błękitni żeglarze pustyni” która jest prezentacją jednej z ostatnich grup koczowników saharyjskich.
W Galerii „Więzy” podziwiać mogliśmy między innymi : białą broń, siodła, juki i ozdoby wielbłądzie, tabliczki do nauki Koranu, obrazy tuareskiego malarza-prymitywisty Rissy Ixa oraz barwne fotografie życia codziennego koczowników wykonane przez Adama i Władysława Rybińskich.
   Dodatkowo po obejrzeniu wystawy Seniorzy uczestniczyli w warsztatach artystycznych zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie w ramach „Tygodnia Saharyjskiego".

zeglarze pustyni.jpg

 

zeglarze pustyni 2.jpg

 

ze glarze pustyni 3.jpg

 

Czytaj dalej...

Współpraca z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego

W Dziennym Domu „Senior-WIGOR” gościliśmy przedstawicieli Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas spotkania zaprezentowany został film dokumentalny pt. ”Płk Kazimierz Bąbiński”. Seniorzy mogli zapoznać się z historią wyjątkowego człowieka, żołnierza Armii Krajowej, kilkakrotnie więzionego i represjonowanego za podejmowana walkę o wolność Ojczyzny. Prezentowany film zrealizowany został jako dokument z przesłaniem edukacyjnym. Seniorzy po raz kolejny mogli odświeżyć wspomnienie o tamtych trudnych czasach, o czasach ich dzieciństwa lub młodości. Skomplikowane losy ludzkie z powodu zawieruchy wojennej i powojennej niosą za sobą przesłanie, że największą wartości ludzkości jest pokój, o który trzeba nieustannie zabiegać.

BĄBIŃSKI 2.jpg

 

BĄBIŃSKI .jpg

 

Czytaj dalej...

II Piknik Czytelniczy

Serdecznie zapraszamy na II Piknik Czytelniczy z Biblioteką i Przyjaciółmi w Wiązownie, plac przed Biblioteką Publiczną w Wiązownie. W programie, m.in.:, kawiarenka prowadzona przez Seniorów z Dziennego Domu „Senior Vigor” oraz Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu z Radiówka. Zabawa z Bajkostworami.

14.30 GOŚĆ SPECJALNY!
Spotkanie z Ewą Chotomską autorką książek dla dzieci, tekstów piosenek m.in. Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja. Scenarzystka programów telewizyjnych (Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek). Reżyserka wideoklipów. Od 29 lat kierownik znanego z telewizji i licznych koncertów zespołu dziecięcego Fasolki. Popularna Ciotka Klotka z legendarnego Tik-Taka.
15.30 Seniorzy, Wolontariusze i Bibliotekarze czytają dzieciom
16.00 Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać historyczna”
16.30 Bańkowe show
17.00-19.00 Rodzinne warsztaty bajkowe

 

 

PIKNIK CZYTELNICZY.jpg

 

piknik.jpg

Czytaj dalej...

Spotknie z historią

W dniu dzisiejszym gościliśmy Pana Adama Sawickiego pasjonata i instruktora lotnictwa i historii. Pan Adam przybliżył biografię Stanisława Wigury- polskie konstruktora lotniczego, inżyniera i lotnika oraz współzałożyciela zespołu konstrukcyjnego RWD oraz Franciszka Żwirko porucznika, pilota Wojska Polskiego, pilota sportowego. Pan Adam podzielił się również swoimi prywatnymi przeżyciami wynikającymi z zawodu pilota.Serdecznie dziękujemy za lekcję historii i zapraszamy częściej.

 

Sawicki 3.jpg

Sawicki 1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 2 z 2
facebook