wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2018 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Michał Gogol " Ożenek "

Pełen humoru " Ożenek" wystawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gliniance spotkał się z wielkim uznaniem Seniorów . Spektakl przerywany był salwami śmiechu i braw !!! Dziękujemy za wspaniały występ!

Teatr 3.jpg

TEATR .JPG

 

 

 

Czytaj dalej...

„Maryja w dziejach narodu polskiego”- Koncert

Miesiąc maj dla Polaków jest szczególnym miesiącem. Obchodzimy narodowe święto 3 - Maja w połączeniu ze świętem kościelnym Matki Bożej Królowej Polski, a 26 maja święto Matki. Wartości takie jak miłość do Ojczyzny, miłość do Matki Bożej i ludzi, która nieodłącznie wpisana jest w dzieje narodu polskiego i miłość do własnej, rodzonej matki były inspiracja do zorganizowania i zaprezentowania koncertu pod nazwa „Maryja w dziejach narodu polskiego”. Koncert ten dedykowany był trzem Matkom – Matce Ojczyźnie, Matce Bożej i matce ziemskiej. Odbył się w Szkole Podstawowej w Malcanowie. Uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych Gminy Wiązowna zaprezentowali różnorodne i bardzo ambitne utwory o tematyce religijnej i patriotycznej. Komentarze do poszczególnych utworów były nie tylko wprowadzeniem w bogate treści utworów, ale również pozwoliły odświeżyć, a może i lepiej zrozumieć sens i znaczenie naszej polskiej tożsamości. Pięknym gestem organizatorów było zaproszenie seniorów do zaprezentowania dowolnej pieśni. Nasi seniorzy wykonali jedną z najpiękniejszych polskich pieśni maryjnych pt. „Chwalcie łąki umajone”. To dźwięki tej pieśni rozlegają się po polskiej ziemi podczas śpiewanych majówek przy przydrożnych kapliczkach. To właśnie do tej pieśni mamy wielki sentyment i najchętniej ją śpiewamy. Niech nie tylko melodia i słowa będą na naszych ustach, ale przede wszystkim niech nieustannie dźwięczą w naszych sercach.

malcanów.JPG

malcanow2.JPG

 

Czytaj dalej...

Stop Przemocy - Spotkanie z psychologiem

STOP-PRZEMOCY"- Ruszyliśmy z cyklem zajęć edukacyjnych dla Naszych Seniorów związanych właśnie z tematem przemocy : Czym jest przemoc? jakie są jej rodzaje ? czy można stosować przemoc wobec innej osoby bezkarnie ? gdzie i u kogo szukać pomocy w przypadku sytuacji w których doświadczamy przemocy? Na te i inne pytania dzisiaj odpowiadała Nasza Psycholog  Barbara Życińska. Kolejne spotkania będą wiązały się z wizytą policji , która poinformuje Seniorów na temat m.in. Niebieskiej Karty. Dlaczego poruszamy ten temat ? Ponieważ Naszą dewizą jest motto Kochaj - Nie Bij, Nie obrażaj! Nie dokuczaj! Dotyczy to wszystkich w każdym wieku!Kochajmy naszych Seniorów!

stop przemocy.jpg

 

stop  przemocy.jpg

Czytaj dalej...

"Na tej ziemi , pod tym niebem " - Spotkanie z Profesorem Stanisławem Górką

Niesamowita postać : Profesor Sztuk Teatralnych Pan Stanisław Górka zaszczycił Nas swoja obecnością. Niebywała lekkość , serdeczność życzliwość w stosunku do ludzi oraz ... piękny, mocny głos, ogromna charyzma i poczucie humoru... Serdecznie dziękujemy !!!
..."Na tej ziemi, pod tym niebem
Życie nasze toczy się
Dzień jak co dzień, dzień po dniu
Wciąż się dzieje życia cud..."

Pan Górka 3.JPG

Pan Górka 2.JPG

Pan Górka 1.JPG

 

 

Czytaj dalej...

Gruzińskie Smaki

"Gruzińskie Smaki" pod takim tytułem odbywało się spotkanie  m.in z Panem Aleqsandre Waqadze kucharzem  z zamiłowania i zawodu, z pochodzenia Gruzinem. Seniorzy zasmakowali dań kuchni gruzińskiej oraz pogłębili wiedzę o tym wspaniałym kraju.Całemu spotkaniu towarzyszyła fantastyczna  rodzinna, biesiadna atmosfera.

 

gruzinska 2.jpg

gruzinska 3.jpg

Czytaj dalej...

Seniorzy wspierają ochronę środowiska

Seniorzy już zgłosili swój hotel z "WIGOREM" dla owadów zapylających na konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Włożyliśmy dużo pracy i zachęcamy Was do wszelkich działań na rzecz Ochrony Środowiska -Razem możemy więcej!

 

 

UL2.jpg

UL0.jpg

ULA .jpg

Czytaj dalej...

Premiera przestawienia " O Rybaku i Złotej Rybce"

Wiele miesięcy przygotowań: prób,wykonywania wspólnie elementów scenografii, wybieranie postaci, wyklejanie , malowanie , wycinanie itd. zaowocowało  premierą przedstawienia pt " O Rybaku i Złotej Rybce" . Zagościliśmy do Szkoły Podstawowej  w Malcanowie oraz Gminnym Przedszkolu ,,Pod Stumilowym Lasem" w Pęclinie.Seniorzy oraz Wolontariusze z Centrum Wolontariatu  stworzyli magiczny klimat dla dzieci , a te odwdzięczyły się oklaskami , laurką  i mnóstwem ciepłych słów, które przyniosły Naszym Seniorom wiele wzruszeń. Ruszamy  dalej odwiedzać kolejne szkoły i przedszkola - wpieramy tym samym  Rysia w jego dążeniu do odzywania zdrowia.

MALCANÓW.jpg

 

PĘCLIN.jpg

laurka .jpg

Czytaj dalej...

II Piknik Czytelniczy "Biblioteka i Przyjaciele"

II PIKNIK CZYTELNICZY Z PRZYJACIÓŁMI W WIĄZOWNIE JUŻ ZA NAMI!
Poprzez takie wydarzenia pragniemy pokazać, że czytanie to naprawdę fajna zabawa a moc wyobraźni i potęgę słowa można odkryć w każdej nowej lekturze po którą sięgniemy. Seniorzy , Wolontariusze i pracownicy Biblioteki oraz Pan Wójt Janusz Budny wspólnie czytali  bajkę "Kot w Butach". Rodzinna atmosfera  udzielała się wszystkim zgromadzonym.

PIKNIK CZYTELNICZY 2.jpg

 

czytanie .jpg

PIKNIK5.jpg

 

 

 

BAŃKI.jpg

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
facebook