wiązowna logo senior wigorbip logo

Dzienny Dom ''Senior+'' w Woli Karczewskiej
ul. Doliny Świdra 6, 05-408 Wola Karczewska, Gmina Wiązowna
''Nie starzeje się ten kto nie ma czasu''

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2018 - Dzienny Dom "Senior-WIGOR" - Wola Karczewska

Aromoterapia w Dziennym Domu " Senior- WIGOR"

Seniorzy Dziennego Domu " Senior- WIGOR"  uczestniczą w zajęciach Aromaterapii, która  ma przede wszystkim na celu wprowadzenia uczestników w pozytywny nastrój, poprzez zastosowanie odpowiedniej stymulacji zapachowej. Sam zapach ma stworzyć miłą atmosferę, a danie uczestnikowi możliwość rozpoznania danego zapachu stymuluje umysł a rozpoznanie zapachu daje satysfakcjonujące osobie , która go rozpoznała. Uczestnicy chętnie  korzystają z powyższych możliwości, dbając tym samym o swój nastrój i samopoczucie.

 

aromat .jpg

 

aromat 1.jpg

 

aromat 3.jpg

Czytaj dalej...

Usługi fryzjerskie

 Nasi seniorzy mają możliwość korzystania z usług fryzjerskich, z czego chętnie korzystają.  Z nadejściem wiosny Panie zapragnęły zmiany a efekty okazały się być zachwycające.

fryzjerka 1.jpg

 

fryzjerka3.jpg

 

fryzjerka5.jpg

 

 

 

Czytaj dalej...

Spotkanie Wielkanocne

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

wielkanoc1 .jpg

 

wielkanoc2.jpg

 

wielkanoc4jpg.jpg

Czytaj dalej...

Koncert Marcela Kambra " Piosenki tamtych lat "

Marcel Kambr przeniósł naszych seniorów do świata młodości i  pięknych wspomnień. Swoim śpiewem wywołam uśmiech , radość a niekiedy łezkę wzruszenia. Koncert był niezwykły, poruszający, z gardeł Seniorów  dało się słyszeć  nieśmiertelne " Żółte kalendarze"," Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" czy " Czerwona Jarzębinę ". Dziękujemy 

kambr 1.jpg

 

koncert1.jpg

 

kambr 3.jpg

 

 

kambr.jpg

 

 

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Wyjątkowy dzień w wydaniu Naszych Panów, którzy nie zapomnieli o Seniorkach, były wiersze, laurki i kwiaty. Panie zrewanżowały się  również obchodami z okazji  Dnia Mężczyzny  życząc naszym Panom samych radosnych , ciepłych i serdecznych chwil.

"Kobieta jeśli nie więcej,

to przynajmniej połowę tego świata stanowi,

a że to jest połowa piękniejsza, szlachetniejsza i lepsza,

to nie ulega wątpliwości.

Toteż i połowa naszych dobrych i szlachetnych uczynków

jest owocem ich natchnień i wpływów"

Zygmunt Kaczkowski

DZIEN KOBIET 1.jpg

 

DZIEŃ KOBIET 2.jpg

 

DZIEN KOBIET 3.jpg

 

DZIEŃ KOBIET4.jpg

 

Czytaj dalej...

Rysiu - Nasz Wojownik

W dniu dzisiejszym w odwiedziny do naszych Seniorów przybył Ryszard Nawrocki z Emowa wraz  z mamą. Nasz Wojownik przebył wiele operacji, które były  trudne zarówno dla niego jak jego rodziny. Wiązały się z wieloma wyrzeczeniami, bólem i trudem. Wymagały wiele cierpliwości.Na początku kwietnia chłopiec przejdzie jeszcze jedną nieplanowaną wcześniej operację. Będzie ona polegać na przywróceniu ścięgna mięśnia ponieważ jest za słaby, żeby chłopiec mógł zginać łokieć i dodatkowo zostanie przeszczepiony nerw do dłoni, aby Rysio miał w niej czucie. Potrzebne są  fundusze na  operacje i rehabilitację dlatego też  Seniorzy  postanowili zaangażować się w działania na  rzecz  ' Naszego Wojownika" trwają przygotowania  do wystawienia bajki " O Rybaku i złotej Rybce" fundusze , które zostaną zebrane  podczas  powyższego projektu w całości zostaną przekazane  rodzinie Rysia.  Seniorzy kolejny raz pokazują jak wielkie mają serce , w poprzednim roku wspierali Teosia Górskiego wystawiając  bajki " Jaś i Małgosia" oraz " Szewczyk Dratewka" z których dochód przeznaczyli na operację dla chłopca.

wojownik 1.jpg

 

wojownik 2.jpg

 

wojownik3 .jpg

 

 

Czytaj dalej...

Wizyta Seniorów Domu Dziennego Pobytu Caritas z Warszawy-Falenica

W ramach współpracy i integracji odwiedzili Nas Podopieczni  Domu Dziennego Pobytu Caritas z Warszawy-Falenica, goście przygotowali dla Nas przedstawienie, które spotkało się z wielkim uznaniem Seniorów Dziennego Domu "Senior- Wigor". "Być dobrym jak chleb" to motto tego spotkania. Seniorzy zaprosili Naszych gości do zwiedzania domu, pracownicy opowiedzieli o zajęciach jakie prowadzą, były wiersze,życzenia , życzliwość  i wspólne plany na przyszłość.

wizyta  FALENICA .JPG

 

WIZYTA FALENICA 2.JPG

FALENICA 3.JPG

 

_DSC0043.JPG

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
facebook